Potrzebowałam przygotować się do matury

Potrzebowałam przygotować się do matury

W zeszłym roku nie zdałam do klasy maturalnej. W tym roku wreszcie mi się to udało. Postanowiłam solidnie przygotować się do matury, ponieważ zależało mi na tym, aby móc iść na studia. Wiedziałam, że sama nauka w szkole to nie wszystko. Czułam, że potrzebuje jakiegoś solidniejszego przygotowania do matury na specjalnych kursach. Już na początku roku szkolnego zdecydowałam się o to zadbać. Od kilku dni szukałam odpowiedniej szkoły, gdzie oferowane są takie kursy w godzinach wieczornych.

Gdzie w Warszawie przygotuje się do matury?

najlepsze kursy przygotowujące do matury - warszawaPorozmawiałam na ten temat z moją koleżanką, która sama niedawno zdawała naturę. Podpowiedziała mi ona, gdzie znajdę najlepsze kursy przygotowujące do matury – Warszawa to miejscowość, w której centrum znajdowała się szkoła wieczorowa oferująca kursy maturalne dla osób dorosłych i młodzieży w wieku szkolnym. Koleżanka zapewniła mnie, że pracują tam najlepsi nauczyciele, którzy bardzo dobrze znają obecną podstawę programową i potrafią w kompetentny sposób przekazywać wiedzę. Można się tam naprawdę solidnie przygotować do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym, z dosłownie każdego przedmiotu z którego można zdawać maturę. Zachęcona jej pozytywnymi komentarzami na temat tego miejsca, jeszcze tego samego dnia udałam się do siedziby szkoły i zapytałam o szczegóły kursów przygotowawczych do matury. Okazało się, że zdążyłam w ostatniej chwili, ponieważ kursy ruszają w październiku i trwają do samej matury. Bardzo ucieszyłam się, gdy okazało się, że są one dostępne w bardzo niskiej, atrakcyjnej cenie i w każdej chwili można zrezygnować, gdyby coś mi się nie spodobało, bez ponoszenia dodatkowych opłat i kosztów. Zdecydowałam się wobec tego nie zwlekać i od razu się zapisałam na kurs ze wszystkich przedmiotów, do których przystąpienie było obowiązkowe, aby uzyskać dyplom zdanej matury. Szybko przekonałam się, że to była właściwa decyzja.

Wszystko dzięki temu, że na kursie nauczyłam się o wiele więcej niż podczas regularnej nauki w szkole. Kursy były bowiem prowadzone w małych kilkuosobowych grupach, w których każdy mógł liczyć na profesjonalne i indywidualne traktowanie przez nauczycieli. Jestem przekonana, że gdybym wcześniej udała się na tego typu kursy, może nawet w zeszłym roku dałabym radę zdać do klasy maturalnej i podejść do egzaminu.

Komentarze są wyłączone.