Potrzebowałam pracownika z Ukrainy

Potrzebowałam pracownika z Ukrainy

Prowadzę firmę sprzątającą. Ostatnio podjęłam się kilku dużych, stałych zleceń i potrzebowałam również dodatkowych rąk do pracy. Zdecydowałam się zatrudnić kilka pań z Ukrainy. Jednakże, zależało mi na tym, aby były to osoby, które szukają stałej pracy, na umowie o pracę, a nie dorywczych zleceń na kilka godzin w tygodniu. Nie miałam pojęcia, gdzie szukać takich osób, ponieważ większość osób z Ukrainy, które się ze mną kontaktowały chciały pracować tylko na niewielką część etatu.

Znalazłam stałych pracowników z Ukrainy

jak szukać pracowników z Ukrainy na stałePożaliłam się mojej przyjaciółce, że nie mam pojęcia, jak szukać pracowników z Ukrainy na stałe. Okazało się, że znalazła ona dla mnie bardzo dobre rozwiązanie. Według niej mogłam skorzystać z pośrednictwa firmy, która zajmuje się ściąganiem do pracy w naszym kraju pracowników z Ukrainy. Korzystając z usług takiej firmy, mogłabym ściągnąć do pracy w mojej firmie pracownika, który jest zainteresowany stałą współpracą. Często takiej osobie wystarczy zagwarantować zakwaterowanie i odpowiednią pensję i będę miała zaufanego pracownika na stałe. Po krótkim zastanowieniu, tak właśnie zdecydowałam się zrobić. W ten sposób szybko i sprawnie udało mi się znaleźć odpowiednie pracownice, które podpisały ze mną kontrakt o pracę. Przez dwa lata gwarantowałam im zakwaterowanie i pensje płatną z dołu do dziesiątego dnia następnego miesiąca. Okazało się, że wielu Ukraińców korzysta z pośrednictwa tego typu firm, dlatego bardzo łatwo jest znaleźć stałego pracownika w ten sposób. Dla mnie korzystanie z tej formy zatrudnienia jest zagwarantowaniem, że osoba którą zatrudniam przebywa w naszym kraju legalnie i posiada ważne pozwolenie na pracę. Natomiast pracownik posiada gwarancję stałej pensji i pewnej pracy. Podziękowałam mojej przyjaciółce za to, że doradziła mi tak dobrą formę poszukiwania pracowników.

W między czasie otworzyłam kolejną filię mojej firmy. Tym razem w innym mieście. Tym razem również udało mi się szybko znaleźć odpowiednich pracowników z Ukrainy. Najważniejsze było dla mnie to, że nie musiałam płacić żadnych dodatkowych prowizji za znalezienie osób do pracy. Dzięki temu zatrudnienie takiej osoby, było dla mnie opłacalne również pod względem kosztów finansowych. Jestem bardzo zadowolona z tego faktu.

Komentarze są wyłączone.