Potrzebowałam koncentratu do baniek mydlanych

Potrzebowałam koncentratu do baniek mydlanych

Moja córka, jak chyba każde dziecko w wieku przedszkolnym, jest zafascynowana puszczaniem baniek mydlanych. Gdyby to była tylko fascynacja puszczaniem baniek, nie byłoby to jeszcze takie wyjątkowe. Tym czasem córka nie tylko uwielbia puszczać bańki, ale ma też cały arsenał zabawek, które w jakimś stopniu korzystają z płynu do baniek. Wiąże się to z tym, że często muszę uzupełniać te zabawki odpowiednim płynem. Postanowiłam znaleźć jakiś ekonomiczny zamiennik dla takiego płynu. 

Jakie są najlepsze koncentraty do baniek?

żelowy koncentrat do baniek mydlanychPróbowałam robić taki płyn domowym sposobem, ale niewiele z tego wychodziło. O ile jeszcze nadawało się to do zwykłego puszczania baniek, o tyle zabawki zazwyczaj nie dawały sobie z nim rady. W końcu wzięłam instrukcje obsługi jednej z takich zabawek i przeczytałam, że zabawkę najlepiej uzupełnia żelowy koncentrat do baniek mydlanych. Postanowiłam poszukać takiego żelowego koncentratu online. Wpisałam w wyszukiwarkę nazwę tego preparatu i zaczęłam czytać na jednej z aukcji jak posługuje się takim żelem. Okazało się, że są to żele produkowane specjalnie do takich zabawek, choć można z tego też puszczać tradycyjne bańki. Taki żel rozcieńcza się wodą kranową lub destylowaną w odpowiednich proporcjach. Następnie miesza do czasu uzyskania jednolitej struktury i przelać do zabawki. Dla lepszego efektu woda powinna być lekko ciepła, aby składniki łatwiej się wymieszały. Płyn jest niezwykle wydajny. Jedno litrowe opakowanie starcza na 20 litrów wody, więc nawet biorąc pod uwagę to ile córka korzysta z tych zabawek, taki żelowy koncentrat może wystarczyć naprawdę na długo. Jedyne o czym warto pamiętać to to, aby gotowy płyn został jak najszybciej wykorzystany. Inaczej, po pewnym czasie zwyczajnie przestanie być wydajny. Postanowiłam sprawdzić jak zadziała taki koncentrat w zabawkach córki.

Kilka dni później kurier dostarczył mi przesyłkę. Od razu wzięłam się do rozcieńczania koncentratu podgrzaną wodą. Było to bardzo proste, składniki bardzo łatwo i szybko się wymieszały. Przelałam gotowy roztwór do jednej z zabawki córeczki. Płyn okazał się bardzo dobry. Bańki były intensywne i trwałe. Do tego koncentrat okazał się wydajny. Bardzo się cieszę, że znalazłam taka udaną alternatywę od zwykłego mydlanego płynu.

Komentarze są wyłączone.