Poszukiwania workowanego ekogroszku

Poszukiwania workowanego ekogroszku

Mieszkam w dużym domu. Ma on wiele zalet, jednak zimą zawsze mam problem z tym, żeby dobrze go ogrzać. W tym roku urodziło mi się dziecko, dlatego bardzo zależało mi na tym, aby już od pierwszych jesiennych dni w domu były odpowiednio ciepło. Zastanawiałam się z jakiego rodzaju opału powinnam korzystać. Z pomocą przyszedł mi mój sąsiad, który już od wielu lat nie miał problemów z niedogrzanym domem. Podpowiedział mi, z czego powinnam korzystać.

Kupno workowanego ekogroszku w Lublinie

workowany ekogroszek w lubliniePodpowiedział mi, żebym kupiła ekogroszek. On sam korzystał z tego rodzaju opału już od wielu lat i był bardzo zadowolony. Jest to najwyższej jakości opał o niskiej wilgotności (zazwyczaj około 5-10%). Jego największą zaletą jest niewielka ilość popiołu, którą generuje poprzez spalanie. Nie powinno być to więcej niż trzy procent wkładu. Ekogroszek jest wydajnym paliwem, a co za tym idzie, koszt ogrzania mieszkania czy domu, nawet podczas mroźnej zimy, jest stosunkowo niewielki. Postanowiłam pójść za radą mojego sąsiada. Podpowiedział mi on także, gdzie kupię najlepszy toi mój dom. Nie mieliśmy więc problemów z dojazdem. Faktycznie okazało się, że ekogroszek jest bardzo tani i kosztuje zaledwie kilkanaście złotych za worek. Sąsiad wybrał dla mnie ekogroszek w workach foliowych, które posiadają system mikrowentylacji. Powiedział mi, że to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu opał zachowa odpowiednią wilgotność, nie zbryli się i będzie się z łatwością rozpalał w piecu. Byłam bardzo zadowolona z jego pomocy, a także z jakości zakupionego ekogroszku.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę! Pierwsze, chłodne, jesienne dni przyszły już pod koniec września. Z łatwością napaliłam w piecu za pomocą ekogroszku. Bardzo dużą zaletą tego opału okazał się fakt, że kopcił on ani nie dymił. Był przyjazny środowisku, ekologiczny i szybko się rozpalał. Dzięki temu już po kilku minutach w całym domu zrobiło się niezwykle przyjemnie ciepło.

Komentarze są wyłączone.