Porady dla osób wybierających się w podróż samolotem

Porady dla osób wybierających się w podróż samolotem

Podróże samolotem obecnie stają się bardzo popularne, nadal jednak wiele osób ma problem z przygotowaniem się do lotu. Podróż samolotem wymusza na nas stosowanie innych rozwiązań niż w trakcie korzystania z jakiegokolwiek innego środka transportu. Jak zatem do lotu samolotem się przygotować i w jakie rozwiązania na ten czas należy się zaopatrzyć? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w tym artykule.

Walizki do samolotu – co można spakować?

Walizki do samolotuWybierając się w podroż samolotem musimy na uwadze mieć to, że korzystanie z samolotu jako środka transportu oznacza konieczność pakowania się przestrzegając przy tym konkretnych zasad. Zgodnie z przepisami o transporcie międzynarodowym jasno określone jest to jakie przedmioty można wnieść na pokład samolotu i w jaki sposób muszą one być zabezpieczone. Według artykułu na portalu to wnoszony jest bezpośrednio na pokład samolotu. W bagażu takim nie mogą się znaleźć takie rzeczy jak:

  • sprzęty o ostrych krawędziach
  • płyny przewożone w pojemnikach o większej pojemności niż 100ml (wyjątek stanowią lekki i mleko dla dzieci)
  • broń
  • narzędzia
  • substancje chemiczne
  • substancje łatwopalne

Należy jednak zaznaczyć, że  w wielu przypadkach kwestia możliwości wniesienia przedmiotów na pokład samolotu podlega indywidualnej ocenie, a co za tym idzie w praktyce oznacza to, że o tym co można wnieść decyduje obsługa samolotu, która przeprowadza kontrole. Niemniej chcąc uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w czasie kontroli bagażu na lotnisku warto zapoznać się dokładnie z listą rzeczy jakich nie wolno wnosić na pokład samolotu i jakie mogą budzić wątpliwości.

Jakie torby i walizki będą odpowiednie do samolotu?

Walizki do samolotuW niektórych artykułach na portalu www.pasazer.com można przeczytać, że w czasie podróży samolotem problematyczne okazuje się nie tylko odpowiednie spakowanie zgodnie z wymaganiami międzynarodowych przepisów, ale także dobranie odpowiednich toreb i walizek, które to będzie można wnieść na podkład samolotu. Na stronie gala24.pl można przeczytać, że w tym wypadku istotny jest rozmiar torby jak i jej waga. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem obecnie są walizki do ryanaira. Walizki te są zgodne z restrykcjami i wymaganą specyfiką bagażu podręcznego wnoszonego na pokład samolotów linii Ryanair, dzięki czemu przy wyborze takiej walizki nie musimy się obawiać o to, że dobierzemy ją niewłaściwie. Zaznaczyć należy jednak, że nie tylko walizki do bagażu podręcznego powinny być dobrze dobrane. Jeśli w podróż zabieramy ze sobą laptopa to koniecznie musimy się zaopatrzyć w takie rozwiązanie jak plecak lub torba na laptopa. Warto tutaj postawić na znanych producentów – by mieć pewność, że w trakcie podróży sprzęt nie zostanie uszkodzony. Można by tu wskazać np. takie rozwiązanie jak: samsonite plecak na laptopa. Dodatkowo w większości przypadków plecaki tego producenta mają wymiary zgodne z wymiarami bagażu podręcznego, dzięki czemu nie ma problemu z zabraniem ich na pokład samolotu.

Torby podróżne – jakie wybrać?

Torby podróżnePrzygotowując się do podróży samolotem warto także pomyśleć o kupnie odpowiednich toreb podróżnych. Tutaj nie ma jakichś konkretnych wymagań odnośnie ich wymiarów, jednak należy pamiętać o tym, że w trakcie podróży walizki i torby często narażone są na działanie takich czynników jak uderzenia czy nacisk, a co za tym idzie powinny być wykonane z trwałych i jednocześnie elastycznych materiałów. Według strony waliza-online.pl jednym z lepszych rozwiązań są walizki wykonane z z poliwęglanu lub też polipropylenu. Zarówno poliwęglan jak i polipropylen należą do grupy polimerów termoplastycznych, a co za tym idzie są one odporne na uderzenia i nacisk. W wyniku dużego nacisku torby wykonane z tych materiałów uginają się, a następnie gdy ciężar zniknie odzyskują swoją pierwotną formę bez jakichkolwiek uszkodzeń. Ciekawą alternatywą mogą okazać się także torby podróżne samsonite, obecnie wykonywane są one z stosunkowo nowoczesnego materiału jakim jest Curv, który także jest bardzo wytrzymały a przy tym bardzo lekki. Wybierając torbę podróżną pamiętajmy jednak o tym, że przede wszystkim powinna ona być wygodna.

Wynajem auta a podróż samolotem

wynajem autaDecydując się na podróż samolotem należy pamiętać o tym, że w takim wypadku zostaniemy pozbawieni takie środka transportu jakim jest samochód, co w niektórych sytuacjach może okazać się dość problematyce. W związku z czym warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak wynajem aut, jest to szczególnie wygodne dla osób, które po przylocie na miejsce muszą dużo się przemieszczać. Obecnie niemal każda wypożyczalnia samochodów ma tak skomponowaną ofertę, że z powodzeniem każdy znajdzie coś przestępnego dla siebie. Na stronie to.pl można przeczytać, że przy wypożyczaniu samochodu nie ma zbyt wielu formalności jakich trzeba dopełnić, a sam koszt wynajęcia auta nie jest wysoki co sprawia, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie kiedy podróżujemy samolotem.

Podsumowując

Wybierając się w podróż samolotem, przede wszystkim powinnyśmy zorientować się jakie dana linia lotnicza ma restrykcje, jeśli chodzi o bagaż, ponieważ wpłynie to na sposób w jaki będziemy się pakować. Jeżeli po dotarciu na miejsce będziemy musieli dużo się przemieszać warto także zawczasu poszukać jakiejś wypożyczalni samochodów. Wynajęcie auta usprawni nasz pobyt i sprawi, że będzie on przyjemniejszy.

Dodaj komentarz