Ponton dla psa to wymarzone legowisko

Ponton dla psa to wymarzone legowisko

Posiadanie pupila to niezwykła odpowiedzialność. Kto tego nie rozumie zwyczajnie nie posiadał nigdy zwierzęcia. Każdy właściciel, który kieruje się dobrem swojego zwierzaka wie, że to nie zawsze łatwe zadanie. Mój pies i ja przeżyliśmy razem już wiele chwil. Ciesze się, że pomimo senioralnego wieku nadal jest pełny energii i chęci na zabawę, choć muszę przyznać, ze nie zawsze tak to wyglądało.

Miejsce do wypoczynku mojego psa

ponton dla psaOdkąd pamiętam mój pupil i ja byliśmy bardzo zżyci. Dosłownie wszystko robiliśmy razem. Nie muszę chyba przedstawiać jak to się skończyło. Zła dieta, spanie w nogach mojego łóżka i nieregularne spacery w efekcie zaowocowały problemami zdrowotnymi. Musiałam zmienić nasze codzienne nawyki. Jako właściciel psa byłam zmotywowana do wprowadzenia nowych zasad. Po pierwsze lepsza dieta i zakaz podjadania słodyczy, których do tej pory mój pies mógł jeść ile chciał. Po drugie koniec z nocami w nogach łóżka. Mój pupil zasługiwał na właśnie posłanie, gdzie będzie mógł w spokoju i wygodzie odpocząć. Kupiłam dla niego ponton dla psa. Usadowiłam go zaraz obok mojego łózka, żeby nie czuł zbytniej rozłąki. Bałam się, że nie spodoba mu się taka zmiana sytuacji. Jednak okazało się, że ponton był strzałem w dziesiątkę. Bardzo miękki, wodoodporny materiał przypadł do gustu mojemu psu, który bardzo szybko się na nim zadomowił. Teraz z chęcią znosi do niego swoje zabawki i przysmaki, a ja ciesze się, że ma swój mały kącik. Podoba mi się, że legowisko pierze się w pralce co ułatwia zachowanie czystości. No i wreszcie nie muszę się martwić, że w nocy przez przypadek kopnę psa przez sen. Wiem, że bezpieczny chrapie w swoim pontonie. Uregulowaliśmy też sprawę spacerów. Teraz mamy swój cotygodniowy rytuał dwugodzinnej zabawy na dworze. Po za oczywiście małymi spacerkami kilka razy w ciągu dnia.

O każde zwierzę należy dbać. Niezależnie czy jest to pies, czy chomik zasługuje na nasza troskę i odpowiednie warunki życia. Choroba mojego psa sprawiła, że zaczęłam dostrzegać jak ważne jest aby dbać o pupila. Odpowiednia dieta, ponton dla psa, czy regularne spacery to tylko początek zmian w naszym życiu. Teraz mój ukochany zwierz jest nie tylko najlepszym przyjacielem, ale także zdrowym i zadbanym pieskiem.

Komentarze są wyłączone.