Pomiar geodezyjny na budowie

Pomiar geodezyjny na budowie

 

Żadna budowa nie może się odbyć bez udziału geodety. Tak naprawdę pierwszym etapem rozpoczęcia prac budowlanych w terenie jest wytyczenie danej budowli, które wykonuje geodeta. Geodeta jest obecny na budowie przez cały czas trwania robót budowlanych. Od geodety zależy bardzo dużo, dlatego ważne jest to, aby zatrudniony przez nas geodeta był możliwie jak najlepszy.

Pomiary geodezyjne przy budowie domu

wykonywanie pomiarów geodezyjnychPierwszym etapem prac budowlanych jest wytyczeniu budynku w terenie. Na tym etapie wytyczamy cały budynek wraz ze wszystkim osiami konstrukcyjnymi. Na tym etapie wykonywanie pomiarów geodezyjnych musi być bardzo dokładne, ponieważ od tego wytyczenia bardzo dużo zależy. Jeśli budynek zostanie źle wytyczony, to na końcu budowy może się okazać, że trzeba cały budynek rozebrać, wytyczyć go jeszcze raz i przeprowadzić cały proces budowlany na nowo. Po ukończeniu konkretnego etapu budowy, musimy wzywać geodetę, który będzie na bieżąco przeprowadzać inwentaryzacje powykonawczą danego etapu budowy. W ten sposób mamy pewność, że cała budowa przebiega tak jak powinno, wedle ściśle określonego przez projektanta planu. Wszystkie niedociągnięcia są od razu wyłapywane, więc mamy możliwość wprowadzenia niezbędnych poprawek. Po zakończeniu budowy, geodeta jeszcze raz wszystko mierzy, a następnie wystawia nam dokument, który potwierdza, że budynek jest w pełni zgodny z planem. Taki dokument jest nam niezbędny, jeśli chcemy starać się o odbiór budynku.

Szukając geodety dla siebie nie powinniśmy tylko i wyłącznie kierować się ceną. Czasami lepiej jest zapłacić kilkaset złotych więcej, ale mieć pewność, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Sprawna i prawidłowa praca geodety ułatwia nam cały proces budowlany, a także znacznie skraca go w czasie.

 

Komentarze są wyłączone.