Polecany chip do roweru

Polecany chip do roweru

 

Rowery elektryczne są coraz bardziej popularne, zresztą nie powinno nas to dziwić, bo to dość futurystyczne pojazdy, które budzą zainteresowanie na pierwszy rzut oka. Ich design, ale także zastosowane rozwiązania są jednymi z najbardziej zaawansowanych w branży rowerowej. Jednak nawet taki sprzęt możemy tuningować i dopasowywać do swoich oczekiwań. 

Chipy rowerowe do jednośladów Yamahy

chip do roweru yamahaW rowerach elektrycznych można się zakochać od pierwszego wejrzenia, jednakże dopiero kiedy się na nim przejedziemy, upewniamy się, że jest to najlepszy możliwy wybór. Na rynku mamy spory wybór e-rowerów, jednak wyróżniającym się producentem jest Yamaha. Tak, to ta sama firma, która zajmuje się produkcją motocykli. Najważniejszym elementem każdego e-roweru jest oczywiście silnik. Im jest on mocniejszy, tym bardziej efektowna jest jazda. Jednakże trzeba zauważyć, że rowery elektryczne nie mogą poruszać się z prędkością większą niż dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę. W tym mają zainstalowaną specjalną blokadę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by ją zdjąć. Robi się to za pomocą specjalnych chipów, instalowanych w modułach (w formie boxów) na kierownicy. Chip pozwala na zniesienie ograniczenia prędkości i pozwoli rowerowi na rozwinięcie prędkości pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. To aż dwa razy więcej niż w przypadku prędkości wyjściowej. Montaż, jak i demontaż to sprawa bardzo prosta i z łatwością zrealizujemy ją we własnym zakresie, bowiem cała czynność ogranicza się do montażu modułu na kierownicy i podłączeniu wtyczek. Włączanie, jak i wyłączanie chipu jest równie proste, bowiem robimy to poprzez przytrzymanie przycisku na module. Chip do roweru Yamaha to koszt około sześciuset-siedmiuset złotych i możemy go nabyć w wielu sklepach rowerowych, jak i na popularnych portalach aukcyjnych. Pamiętajmy jednak, by wystrzegać się podejrzanie tanich podróbek, których na rynku nie brakuje.

Należy mieć na uwadze, że tego rodzaju chipów nie możemy używać na drogach publicznych, bowiem stwarzałoby to ewentualne zagrożenie dla nas, jak też dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeśli chcemy nabyć taki chip, pamiętajmy, by używać go odpowiedzialnie i wyłącznie w miejscach, w których nie ma zagrożenia dla osób postronnych. 

 

Komentarze są wyłączone.