Półbuty robocze Uvex

Półbuty robocze Uvex

Od roku jestem pracownikiem magazynowym pewnej polskiej marki odzieżowej. Moja praca polega więc głównie na pracy fizycznej, jednak pracuję również na specjalistycznym sprzęcie dźwigowym, który umożliwia podnoszenie ciężkich, wysokich, kartonowych wierz z produktami. W moim zawodzie bardzo ważny jest odpowiedni ubiór, który w głównej mierze ma chronić moje życie i zdrowie. W tego typu pracy łatwo bowiem o wypadki czy poślizgnięcia. Nie ukrywam również, że wieczne stanie na nogach oraz bycie w ciągłym ruchu znacznie osłabia mój organizm, a zwłaszcza dolne części ciała. Dlatego też dbam odpowiednio o mojej stopy i chodzę w pracy jedynie w specjalnie przystosowanych butach. 

Najważniejsze cechy dobrych półbutów roboczych 

półbuty robocze uvexOdpowiedni rodzaj obuwia, które sprawdza się idealnie przy pracy na magazynie zapewnił mi mój pracodawca. Pan Marek doskonale zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że o zdrowie oraz wygodę swoich pracowników należy dbać, ponieważ to właśnie komfort podczas pracy przekłada się na naszą wydajność. W sklepie specjalizującym się w sprzedaży wysokiej jakości odzieży dedykowanej konkretnym zawodom, Pan Marek zakupił nam wszystkim półbuty robocze Uvex, które okazały się mieć bardzo wiele przydatnych cech. Przede wszystkim są to buty przystosowane do pracy na magazynie, które posiadają ponadto opatentowaną przez producenta technologię Uvex Climazone, która gwarantuje utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz buta (sprawdzają się więc one zarówno w wysokich, jak i i niskich temperaturach). Buty te posiadają także specjalną antypoślizgową podeszwę, która charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, nawet względem śliskiego podłoża. Podeszwa ta niweluje więc możliwość wystąpienia wszelkich wypadków podczas pracy. O odpowiednim dostosowaniu tych butów do pracy fizycznej świadczy przyznanie im kategorii S2 (czyli kategorii, która poświadcza o tym, że buty te spełniają wszystkie wymagania, które kodeks BHP narzuca pracodawcom). Warto również wspomnieć o tym, że obuwie te jest niemagnetyczne (nie posiada magnetycznych elementów, a więc nie będzie przyczepiać się do magnetycznych maszyn czy narzędzi) i występuje w wielu rozmiarach. 

Obuwie to idealnie sprawdziło się więc podczas prac fizycznych, dzięki nim czuję się na magazynie znacznie bardziej bezpieczny. Buty te są ponadto wodoszczelne oraz odporne na wszelkiego rodzaju tłuste substancje płynne (takie jak smary czy oleje), tak więc bardzo łatwo jest mi je utrzymać w czystości. Produkt dobrze profiluje również moją stopę, która nie puchnie w ciągu dnia i nie odkształca się, co mogłoby np. prowadzić w przyszłości do wystąpienia deformacji. Polecam więc ten konkretny model obuwia wszystkim tym, którzy pracują fizycznie i cenią sobie zarówno komfort, jak i własne zdrowie.  

Komentarze są wyłączone.