Podpiwek smak z dzieciństwa

Podpiwek smak z dzieciństwa

Każdy z nas pamięta różne smaki z dzieciństwa. Smaki te pomagają nam powrócić do wspomnień, które są ukryte głęboko w nas. Gdy tylko mamy okazję skosztować takich specjałów z dziecięcych lat ożywają wspomnienia.

Orzeźwiający zdrowy napój 

podpiwekJa bardzo dobrze pamiętam wakacje spędzane u dziadków na wsi. Oprócz zabawy mieliśmy również swoje obowiązki. Pomagaliśmy w polu czy pilnowaliśmy małych zwierząt gospodarskich. Bardzo lubiłam spędzać wakacje u dziadków. Miałam tam wielu rówieśników i zabawa na świeżym powietrzu była fascynująca i pochłaniała nas do reszty. Dobrze wspominam również pomaganie w kuchni przy szykowaniu obiadu dla wszystkich którzy pracowali w obejściu. Oprócz ciepłego posiłku każdy dostawał porcję schłodzonego napoju który miał orzeźwiać w upalne słoneczne dni. Wraz z babcią szykowałyśmy napój, który był słodki i dzieci mogły go pić jedynie w pierwszych dniach jego produkcji. Później napój ten serwowano jedynie dorosłym. Zawsze byłam niezwykle ciekawa dlaczego tak się dzieje. Babcia wytłumaczyła mi wtedy, że podpiwek który robimy, jest napojem o bardzo niskiej zwartości alkoholu. Gdy proces fermentacji drożdży jest już zakończony napój ten nadaje się jednie do spożycia dla dorosłych. W początkowej fazie produkcji podpiwka napój jest słodki co oznacza że fermentacja nie dobiegła końca. Podpiwki to napoje o bardzo niskiej zawartości alkoholu zawierające w swoim składzie wiele substancji mających prozdrowotny wpływ na układ pokarmowy między innymi kwas foliowy oraz witaminy z grupy B i H czy prebiotyki.

Napój ten aktualnie można samemu wykonać w zaciszu własnego domu. Niesamowity smak cykorii z pewnością przywoła wiele ciekawych wspomnień z dziecięcych lat. Prosty napój można wykonać samodzielnie kupując jedynie kilka prostych składników w sklepie.

Komentarze są wyłączone.