Po co robi się komunijne sesje dziecięce?

Po co robi się komunijne sesje dziecięce?

 

Rodzice są świetnymi obserwatorami, jeśli chodzi o ich pociechy. Mamy zauważą najmniejszą zmianę w ich wyglądzie. Dostrzegają ich rozwój każdego dnia, wzrost i dojrzewanie. Niestety czasu zatrzymać nie można, a jedyny sposób na powrót do wspomnień to robienie zdjęć. Sesje w najważniejszych chwilach życia dotyczą i dzieci, i dorosłych. Zaczynają się od chrzcin i przechodzą przez Komunię Świętą, w której dziecko już świadomie uczestniczy.

Ile kosztuje sesja fotograficzna z Komunii Świętej?

komunijna sesja dziecięca na ŚląskuDlatego sesja komunijna jest taką pierwszą świadomą sesją w życiu dziecka. To jeszcze bardziej nadaje rangi temu wydarzeniu religijnemu. Rodzice zazwyczaj dopiero na zdjęciach komunijnych widzą, jak ich dziecko wyrosło, choć są tego świadkami codziennie. Jednak wszyscy wiemy, jakiej powagi dodaje uroczysty strój komunijny i dziecko w klęczącej pozie. Na Śląsku taką sesję zrobimy u każdego fotografa. Czy warto specjalnie wybierać któregoś z nich? Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy mieć zdjęcie przedstawiające fakty czy chcemy mieć najładniejsze zdjęcie? Tylko dobry fotograf przedstawi dziecko w najlepszej pozie, dokona retuszu, usunie cienie i niedoskonałości. Stworzy pamiątkę idealną. A przecież Komunia Święta jest wydarzeniem na całe życie. W cennikach tografować parę ujęć, czy z powodu rangi wydarzenia, zrobić prawdziwy reportaż. Ten ostatni może kosztować nawet tysiąc złotych i może trwać cały dzień. Za kilka najprostszych póz w studio w małym mieście zapłacimy około dwustu złotych. Przy małej ilości odbitek, możemy je w każdej chwili później wywołać, w jakim chcemy formacie. Wtedy też sesja jest zdecydowanie krótsza i trwa maksymalnie godzinę. To od rodziców zależy jaką wagę przykładają do tego wydarzenia w życiu dziecka.

Ile zdjęć chcemy rozdać rodzinie, i jak ważna jest dla nas renoma fotografa, który będzie sesję robił. Najczęściej sesja w plenerze jest tańsza niż sesja wykonana w studio. Komunia Święta jest dla każdego dziecka przeżyciem, chociażby z powodu całej organizacji tego wydarzenia. Córka lub syn wyglądają dostojnie, dorośle i pięknie. Dlatego rodzice chcą uwieczniać tę chwilę. Pierwszy raz widzą swoje dzieci w takim świetle.

 

Komentarze są wyłączone.