Płyty PTFE jako półprodukt

Płyty PTFE jako półprodukt

Płytki ślizgowe PTFE (zwane również łożyskami rozprężnymi PTFE) umożliwiają rozszerzanie się i kurczenie połączeń konstrukcyjnych z powodu obciążeń dynamicznych lub zmian temperatury. Uznawany jest za pierwszy na świecie materiał fluorowęglowy i określany jako formowany PTFE, arkusz, folia, płyta, pręt, rurka lub TFE, jest to najbardziej odporne chemicznie tworzywo sztuczne.

Arkusze o płyty ptfe są wytrzymałe

płyta ptfeMa zakres temperatur roboczych od minus 400 ° F do 500 ° F, doskonałe właściwości izolacji termicznej i elektrycznej oraz niski współczynnik tarcia. Pierścienie tłokowe: tutaj cienkie paski materiału zużywalnego PTFE są obrabiane i montowane na wale tłoka, aby pochłonąć zużycie wynikające ze stałego ruchu do tyłu. Ponieważ proces ten jest marnotrawny (a zatem i kosztowny) ze względu na zastosowaną obróbkę, czasami klienci wolą kupować paski ochronne i łączyć je wokół wału. Jednak klejenie PTFE jest zwykle zalecane tylko wtedy, gdy na przedmiot przyłożona jest minimalna siła ścinająca – więc ta metoda zwykle kończy się niepowodzeniem. Wytrzymałość na ściskanie, jaką posiada to coś podobnego do dobrze funkcjonującej podstawy w innej skali. PTFE może przyjmować postać płynną lub w proszku. Materiały mogą być powlekane PTFE i mogą być łączone z innymi ciekłymi lub stałymi składnikami w celu ich wzmocnienia. Postać proszku jest używana do pirotechniki i wabików. Proszek PTFE jest również używany jako zapalnik do paliw rakietowych na paliwo stałe stosowanych w przemyśle lotniczym.białe standardowe arkusze politetrafluoroetylenu są fizjologicznie nieszkodliwe i bezpieczne dla żywności, a zatem są zatwierdzone do stosowania w przemyśle spożywczym, a także do wody pitnej. Na przykład PTFE stosuje się również do nieprzywierających powłok patelni, jako materiał do krojenia w przemyśle gastronomicznym i rzeźniczym, lub w technologii przenośników do przemysłowego przetwarzania artykułów spożywczych.

Cienka folia i arkusze tworzą obojętną, nietoksyczną powierzchnię ślizgową bez mikroskopijnych zagłębień, w których mogą rosnąć drobnoustroje. Elementy przenoszące – profile, prowadnice i prowadnice – mogą wytrzymać wysokie temperatury wewnątrz pieców do pieczenia i suszenia oraz innych podgrzewanych segmentów procesów produkcji żywności, kosmetyków lub farmaceutyków.

Komentarze są wyłączone.