Pielęgnacja włosów po ich przedłużeniu

Pielęgnacja włosów po ich przedłużeniu

 

Kiedy przedłużamy włosy w salonie fryzjerskim wówczas po skończonym zabiegu otrzymamy szereg wskazówek dotyczących tego, jak pielęgnować włosy przedłużanie. Jednak nie wszystkie metody przedłużania wymagają od nas wizyty w salonie toteż nie zawsze mamy w ogóle świadomość tego, że o tego typu włosy należy odpowiednio zadbać, jeśli chcemy się długo cieszyć ich świetną jakością. 

Jak pielęgnować włosy przedłużane?

kosmetyki do włosów przedłużanychW internecie bardzo często można spotkać się ze sprzecznymi opiniami dotyczącymi jakości włosa konkretnego producenta. Jedne panie twierdzą, że włosy są naprawdę niesamowite, inne z kolei, że szybko się niszczą. Skąd taka rozbieżność? W większości przypadków problem stanowią nie włosy same w sobie, lecz brak odpowiedniej wiedzy dotyczącej ich pielęgnacji. O włosy przedłużane trzeba dbać bardziej, niż o nasze naturalne z prostej przyczyny – są one pozbawione cebulki, a zatem nie są odżywiane od środka, więc bez odpowiednich zabiegów na pewno szybko się zniszczą. Do pielęgnacji takich włosów warto zakupić specjalne kosmetyki do włosów przedłużanych, które znajdziemy bez problemu w sklepach internetowych i to właśnie w sklepy online najlepiej jest celować ponieważ pomimo panującej mody na włosy przedłużane możemy mieć problem z odnalezieniem odpowiednich kosmetyków w sklepach stacjonarnych. Kosmetyki do pielęgnacji takich włosów cechują się wysokim stopniem ich nawilżania, wygładzania, a także pomagają w późniejszym ich rozczesywaniu sprawiając, że włosy nie będą się kołtuniły. W swoim składzie nie zawierają alkoholi, ani żadnych składników które możemy spotkać na przykład w szamponach i odżywkach dedykowanych włosom przetłuszczającym się. O włosy przedłużane należy dbać w taki sposób, jakbyśmy miały zadbać o włosy mocno zniszczone oraz przesuszone. Pamiętajmy o tym, że takie kosmetyki możemy również stosować na nasze własne włosy, co z pewnością znacząco poprawi ich kondycję, a co za tym z kolei idzie – zaczną nam szybciej rosnąć!

Ponadto pielęgnacja włosów przedłużanych to nie tylko same kosmetyki, ale również akcesoria. Warto na przykład zaopatrzyć się w szczotkę z naturalnego włosia, która nie poszarpie naszych włosów, nie będzie ich wyrywać, a wręcz nada im blasku. Włosów przedłużanych nie należy także suszyć pocierając ręcznikiem ponieważ to uszkadza ich strukturę. Należy delikatnie je odciskać w celu usunięcia nadmiaru wody.

Odwiedź serwis https://www.greatlengths.com/pl/

Komentarze są wyłączone.