Pielęgnacja drzew i krzewów

Pielęgnacja drzew i krzewów

W wielu ogrodach znajdziemy obecnie niezwykle rozmaite gatunki drzew oraz krzewów. Dzięki temu każdy z nich jest w stanie wyglądać niezwykle atrakcyjnie oraz bardzo malowniczo. Nie mniej jednak posiadanie ogrodu nie tylko wiąże się z możliwością korzystania z jego obszaru w celach rekreacyjnych, ale przede wszystkim z obowiązkiem dbania o jego atrakcyjny wygląd. Z tego też powodu wiele roślin musi zostać poddanych odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym.

Szybkie cięcie iglaków

cięcie drzewa iglastegoNajczęściej wykonywanymi zabiegami są przede wszystkim zabiegi polegające na podlewaniu, przycinaniu oraz nawożeniu tejże rośliny. Z tego też powodu konieczne jest wykonywanie tych prac cyklicznie w odpowiednich okresach czasu. Na ogół wiąże się to z konkretnymi porami roku. Nie zawsze jednak dane zabiegi możemy wtedy wykonać. Przeszkodą mogą być choćby warunki atmosferyczne. Z tego właśnie powodu zabieg taki jak cięcie drzewa iglastego możemy wykonywać wiosną lub jesienią i to tylko wtedy, gdy pozwala na to temperatura na zewnątrz. Nie możemy wykonywać tego zabiegu wtedy, gdy temperatura może spaść w nocy poniżej zera stopni Celsjusza. W takim wypadku może dojść do przemarznięcia drzewka. Innym przeciwwskazaniem do przycinania drzew iglastych jest deszcz i wilgoć. Z tego też powodu bardzo ważne jest wybranie takiego dnia, w którym nie są prognozowane opady. Woda oraz wilgoć mogą wywołać u przyciętego przez nas krzewu choroby grzybowe. W takiej sytuacji konieczne jest odpowiednie leczenie drzewka. W związku z tym, aby uniknąć takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie odpowiednich zasad. Nie mniej jednak pomimo ich zastosowania warto jest także wiedzieć w jaki sposób może być dokonywane cięcie drzewek. Najlepiej robić to zawsze ostrym sekatorem, albo ostrymi nożycami. Ponadto konieczne jest przycinanie gałęzi pod kątem. W ten sposób drzewko lub krzew będzie w stanie o wiele łatwiej się zagęścić.

Z tego właśnie powodu duża część ogrodników decyduje się na wykorzystywanie okresu od kwietnia do maja, albo od drugiej połowy września do października na tego typu prace. Oczywiście ważne jest dokładne analizowanie prognoz pogody. W ten sposób unikniemy sytuacji, że wykonamy zabiegi w nieodpowiednim momencie. Uniknięcie tego jest możliwe należy jednak wiedzieć kiedy dany zabieg należy wykonać.

Komentarze są wyłączone.