Pełny lej w bryczesach

Pełny lej w bryczesach

Spodnie do jazdy konnej mogą być z pełnym leje, bądź kolanowym. Wybór zależy od sposobu jazdy konnej, a dokładnie uprawianej dyscypliny. Bryczesy z kolanowym lejem są dobre dla skoczków, natomiast z pełnym lejem wykorzystuje się przy szybkich jazdach, tak zwanym ujeżdżaniu.

Zalety bryczesów z lejem pełnym

bryczesy z pełnym lejemSpodnie z lejem pełnym posiadają wiele zalet. Wykorzystuje je się do jazdy szybkiej. Są popularne wśród jeźdźców, którzy uprawiają ujeżdżanie. Bryczesy z pełnym lejem mają antypoślizgowe wykończenie co sprawia, że jeździec posiada dodatkową przyczepność w siodle. Bryczesy z pełnym lejem mogą posiadać lej silikonowy, albo ze skóry. Lej silikonowy jest bardzo elastyczny, co zapewnia dobrą przyczepność oraz równowagę w siodle. Sprawdza się podczas jady w terenie. Bryczesy z pełnym lejem są dostępne praktycznie we wszystkich kolorach. Posiadają również kieszenie i inne wykończenia, na przykład elastyczne mankiety w nogawkach, czy mankiety na rzep. Spodnie do jazdy konnej są uszyte ze specjalnego materiału oddychającego, co zapewnia jeźdźcom komfort i wentylacje podczas jazdy. Do szycia są wykorzystywane bardzo silne szwy. Dlatego spodnie są bardzo wytrzymałe i każdy może je bardzo długo nosić. Bryczesy z pełnym lejem są przydatne, gdy nasza jazda konna skupia się na dwutaktowym chodzie. Sprawiają one, że przyklejamy się do siodła w pewnym sensie. Dlatego specjalne spodnie z pełnym lejem do jazdy konnej zapewniają bezpieczeństwo.

Spodnie do jazdy konnej posiadają wiele zalet. Dlatego decydując się na uprawianie tego sportu musimy zakupić odpowiednie spodnie. Można je zakupić w sklepie za około dziewięćset złoty. Cena jest dość wysoka, jednak należy wziąć pod uwagę to, iż kupujemy je na długie lata. Są one bardzo wytrzymałe, solidnie wykonane.

Komentarze są wyłączone.