Oszczędzanie z piecem kondensacyjnym buderus

Oszczędzanie z piecem kondensacyjnym buderus

Kilkanaście lat temu najbardziej powszechnym źródłem ogrzewania każdego domu był węgiel. Ewentualnie ekogroszek, drewno lub olej opałowy. Dostęp do gazu był mało powszechny. Były miasta, w których taka sieć nie istniała. Dziś sieci miejskich gazowych jest coraz więcej. Brakuje ich jeszcze w gminach. Ten dostęp w dużej mierze decydował o wyborze źródła ogrzewania. 

Ekologiczny piec kondensacyjny buderus

piece kondensacyjne buderusNie da się ukryć, że dotychczas najbardziej opłacalnym finansowo źródłem ogrzewania był piec kopciuch lub śmieciuch jak się o nim mawiało. Dawał on możliwość ogrzewania domu praktycznie wszystkim. Przyjmował miał, tak samo jak węgiel i drewno. Zapewniało to każdemu elastyczność finansową i nikt nie musiał martwić się o dostępność opału. Zawsze jeden był dostępny. Dziś coraz więcej mówi się o ekologii, smogu, zanieczyszczeniach. Głównym ich źródłem w okresie jesienno-zimowym są właśnie piece centralne. W bezwietrzny dzień bardzo łatwo to poczuć przechodząc obok starych kamienic, w których czasami pokutują jeszcze nawet piece kaflowe. Ekologicznym źródłem ogrzewania są piece kondensacyjne buderus. Olbrzymią zaletą takiego pieca jest dbanie o czyste powietrze ale nie tylko. Jego użytkowanie jest bardziej komfortowe. Nie musimy już wrzucać ton węgla do czarnej od sadzy piwnicy. Dla osób starszych ma to szczególne znaczenie. Ta wygoda jest nieoceniona. Ktoś może w to nie uwierzyć ale ogrzewanie gazem jest też tańsze niż tradycyjnym węglem. Sam w to nie wierzyłem dopóki nie zostałem posiadaczem takiego kotła.

Nadal jest wielu sceptyków w temacie ogrzewania gazowego. Prawda jest też taka, że założenie samej instalacji tanie nie jest. Są jednak programy pomocowe z Unii Europejskij, które pomogą nam zmniejszyć ten wydatek. Warto zastanowić się nad takim źródłem ogrzewania.     

Komentarze są wyłączone.