Organizacja wesela – jak zaskoczyć gości?

Organizacja wesela – jak zaskoczyć gości?

Organizacja wesela jest nieodzownym elementem każdego ślubu, niezależnie od typu ceremonii. Kiedyś wesela były przaśne i kolorowe oraz kojarzyły się z dużą ilością alkoholu, tańcem do białego rana i zabawami. Dziś wesela organizowane są z większą klasą, a każda Para Młoda chce by ten dzień był dla nich tym jedynym, wyjątkowym czasem. Celebrowanie chwili zostania małżonkami odbywa się na salach weselnych, w domach weselnych, a także wynajmowane są specjalne namioty.

Wynajem namiotów weselnych

Wynajem namiotów weselnychPara młoda chce mieć na swoim weselu coś, czego nie będą mieli inni. Imprezy te coraz częściej zaskakują, na przykład poprzez pokaz iluzjonistyczny oraz pokaz sztucznych ogni na weselu. Namiot weselny jest również niecodziennym rozwiązaniem na wyprawienie w nim wesela. Swoją popularność zyskał poprzez mobilność. Ustawić go można na dowolnym miejscu, w ogrodzie hotelowym, na polanie lub przed własnym domem. Wynajem namiotów weselnych jest coraz częściej praktykowany, ponieważ nie wymaga on wcześniejszej rezerwacji, jakiej potrzeba w wypadku wynajmu sali. Nawet z półtorarocznym wyprzedzeniem. Wynajem namiotów, jak i hal to opłacalna branża weselna, tak samo jak firmy zajmujące się wypożyczaniem aut i barów na wesela. Namiot weselny można aranżować na rożne sposoby. Istnieją namioty ogrzewane, z drewnianym parkietem oraz oknami. Dlatego doskonale sprawdzą się zarówno latem jak i późną jesienią, a nawet zimą.

Pokaz iluzji – atrakcje weselne

pokazy magiiNadanie atrakcyjności weselu nie jest łatwe, ponieważ pary konkurują ze sobą w niepowtarzalności atrakcji, które odbywać się będą podczas zabawy. Wybór danych atrakcji z szerokiej listy propozycji jest zupełnie zależny od upodobań Pary Młodej. Na podstawie portalu alejaweselna.pl popularnymi atrakcjami są:

 • wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą,
 • wypuszczanie motyli,
 • wypuszczanie balonów z helem,
 • bański mydlane z agregatu,
 • tuba do konfetti,
 • pokaz iluzjonistyczny,
 • pokaz fajerwerków „fireshow”,
 • pokaz zimnych ogni,
 • pokaz laserów,
 • oryginalny pierwszy taniec,
 • karaoke,
 • fotobudka,
 • candy bar,
 • pokaz sztuki barmańskiej,
 • „taniec w chmurach”.

Pokazy iluzji są coraz częstszą atrakcją wykorzystywaną na weselu. Magia, jak i iluzja od lata wykorzystywane są podczas różnego rodzaju zabaw. Tak zwane pokazy close-up, czyli polegające na prezentowaniu iluzji nie ze sceny, a bezpośrednio przed widzem. Jest to najpopularniejszy rodzaj iluzji, jaki możemy spotkać na pokazach iluzjonistycznych. Iluzjoniści to osoby ze środowiska stand-up, dzieląc się magią z widzami dostarczają im niezwykłych emocji. Iluzja to niesamowite show, którego goście weselni przed długo czas nie zapomną.

Sztuczne ognie na wesele

pokazy sztucznych ogniKolejnymi z bardzo popularnych atrakcji są sztuczne ognie, jak również pokaz pirotechniczny. To dostarcza wielu emocji, jak i podkreśla doniosłość chwili. Fajerwerki kojarzą się przede wszystkim z obchodzeniem Nowego Roku. Przy ich użyciu świętuje się przejście ze starego roku w nowy. Tym samym można świętować przejście na nową drogę życia oraz rozpoczęcie nowego etapu, jakim jest małżeństwo i założenie rodziny. Sztuczne ognie płonące na ciemnym niebie, tuż po północy nadadzą szczególną atmosferę wydarzeniu i z pewnością zapiszą się w pamięci Pary Młodej oraz gości weselnych. W momencie, gdy nie wiemy jak zorganizować wesele, tak aby wszelkie atrakcje odbyły się w odpowiednim czasie i doskonale ze sobą współgrały, możemy wynająć koordynatora, który zajmuje się tym na co dzień. Według www.abcslubu.pl profesjonalni organizatorzy wesel zadbają o każdy jego aspekt i najmniejszy detal. Nowożeńcy nie będą musieli się o nic martwić, ponieważ wszelkie formalności wypełniać będzie za nich koordynator ślubny. Pokaz pirotechniczny jest niesamowitym pomysłem, zrealizowany w odpowiednim momencie może również stanowić element zaskoczenia i być niespodzianką dla drugiej połowy. Sztuczne ognie oprócz zwyczajnych komet i rozbłysków mogą stanowić dowolny napis. Treść Kocham Cię, która rozświetli niebo, na pewno zapadnie w pamięci na długie lata.

Ten szczególny dzień

organizacja weselaPlanując ten szczególny dzień w życiu, często w ferworze przygotowań i wyborze poszczególnych atrakcji, które urozmaicą zabawę zapominamy o sobie. Nasz wygląd oprócz tego, że powinien olśniewać gości, może także być elementem zaskoczenia. Nietypowe dodatki, takie jak trampki Panny Młodej zamiast tradycyjnych szpilek lub czółenek lub wzorzysta mucha i skarpetki w groszki Pana Młodego z pewnością zaskoczą gości. Nasz ślub przez to stanie się niekonwencjonalny i oryginalny. Nietypowo ubrana Para Młoda w namiocie ustawionym pośród drzew i śpiewu ptaków zapadnie w pamięci zebranych. Opieczętowaniem autentyczności imprezy będzie wcześniej wspomniany pokaz pirotechniczny lub iluzjonistyczny, jak również każdy inny, jaki uznamy za stosowny. Ten szczególny dzień zależy od Pary Młodej, gości weselnych, jak również doboru niespodzianek realizowanych w jego trakcie.

Podsumowanie

Organizacja nietypowego ślubu mogłaby się wydawać trudna, lecz zważając na dostępne atrakcje umożliwiające jego urozmaicenie, staje się to wręcz trywialne. Przy wykorzystaniu dostępnych pokazów oferowanych przez barmanów, tancerzy albo iluzjonistów możemy stworzyć niepowtarzalne show, które zachwyci gości weselnych. Oprócz atrakcji na weselu najważniejsza jest Para Młoda, ich wygląd w tym dniu gra główna rolę, dlatego należy o niego zadbać. Wesele w plenerze, z wykorzystaniem namiotu jest coraz popularniejsze, choć nadal większość osób decyduje się na tradycyjny ślub na sali bądź w domu weselnym. Ten szczególny dzień możemy powierzyć profesjonalistom. Projektant i koordynator zaplanują nie tylko wygląd ślubu oraz wesela, ale także jego przebieg. Korzystając z pomocy tych osób zaoszczędzimy sobie nerwów podczas przygotowania i organizacji, a tym samym będziemy mogli skupić się na sobie.  

Jedna odpowiedź so far.

 1. Możliwości, aby zaskoczyć gości obecnie jest bardzo wiele, problemem jedynie w tej kwestii jest budżet, który na atrakcje mogą przeznaczyć organizatorzy.

Dodaj komentarz