Olejki z konopi siewnych

Olejki z konopi siewnych

Konopie indyjskie w Polsce owiane są niestety niezbyt dobrą sławą. Wynika to w dużym stopniu stąd, że niektóre kręgi twierdzą, że konopie te są narkotykiem. Jednak trzeba wiedzieć, że mają one również wiele prozdrowotnych właściwości. Ciekawe jest to, że konopie występują również w innej odmianie, która z kolei nie posiada właściwości psychoaktywnych. Mowa tutaj o konopiach przemysłowych znanych także jako konopie siewne.

Prozdrowotne olejki z konopi

najlepszy olej konopny cbdKonopie siewne to rośliny znane w Europie od wieków. Jednak przez ostatnie kilkadziesiąt lat jakoś tak się złożyło, że mało kto mówił o tych roślinach. Natomiast już sama ich uprawa zaczęła być coraz rzadziej praktykowana. Jednak zaczęło się to zmieniać ostatnimi czasy. Wynika to stąd, że udało się ustalić, iż konopie przemysłowe zawierają bardzo duże ilości cennych dla naszego zdrowia składników. W szczególności podkreślić należy drogocenne kannabinoidy. W konopiach przemysłowych najbardziej docenia się oczywiście CBD. Można spotykać się z tym skrótem, chociażby w aptekach oraz w drogeriach, ponieważ konopie przemysłowe często są bazą do tworzenia wysokiej jakości kosmetyków przyjaznych naszej skórze. Obecnie olejki wytwarzane z konopi przemysłowych są szczególnie cenionym produktem, który można już stosunkowo łatwo zakupić. Najlepszy olej konopny CBD znaleźć można w popularnych sklepach konopnych oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Spotykać się można z najróżniejszymi wersjami takowych olejków. Różnić się one mogą od siebie, chociażby stężeniem wspomnianego wcześniej CBD. Olejki konopne coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnej medycynie. Udało się bowiem ustalić, że te olejki mogą w bardzo dużym stopniu wpływać na pracę układu nerwowego, przez co poprawia się jego praca w ogromnym stopniu. Wielokrotnie testowano już wpływ olejków konopnych na ludzkie zdrowie i za każdym razem wyniki były sporym zaskoczeniem.

Bardzo dużo osób miewa wątpliwości odnośnie tego czy olejki konopne nie zawierają substancji psychoaktywnych. Otóż zaznaczyć wyraźnie należy, że żaden z obecnie dostępnych w sprzedaży olejków konopnych nie zawiera THC, które znajduje się w konopiach indyjskich. W związku z tym bez najmniejszych obaw można korzystać z olejków i włączać je do naszej codziennej diety.

Komentarze są wyłączone.