Ogrody wertykalne jako nowy trend w aranżacji wnętrz

Ogrody wertykalne jako nowy trend w aranżacji wnętrz

Wczasach, gdy żyjemy w ciągłym biegu potrzebujemy świeżego powietrza, czystej wody i zieleni wokół nas. Nawet na niewielkiej przestrzeni apartamentu w centrum miasta albo w biurze, można w ciekawy i ekologiczny sposób zaaranżować przestrzeń. jednym z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz, są ogrody wertykalne, inaczej nazywane zielonymi ścianami.

Zielone ściany oczyszczające powietrze w domu i biurze

ogrody wertykalneMiejski smog dotyczy nie tylko zanieczyszczeń powietrza ale także zjawiska związanego z nagromadzeniem elektroniki  wokół nas i polem magnetycznym. Skuteczna ochrona i sposób na czyste powietrze w domu i w biurze, są w zasięgu ręki. Przyroda podsuwa nam najlepsze rozwiązania i wystarczy z nich skorzystać. Ogrody wertykalne to propozycja dla wszystkich osób, które chcą mieć wokół siebie soczysta zieleń przez cały rok. Wiecznie zieloną ścianę można zaaranżować w dowolnej przestrzeni wewnętrznej oraz na zewnątrz, np. na małym balkonie lub tarasie. Specjalnie dobrane rośliny nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, nawadniane są dzięki indywidualnie dopasowanej technologii. Takie wertykalne ogrody projektują firmy zajmujące się zielenią i aranżacją wnętrz. Wystarczy wybrać miejsce na zieloną ścianę i czekać na zaskakujące efekty. Rośliny zielone mają niesamowitą moc oczyszczania powietrza, działają jak filtr anty-smogowy. Niektóre gatunki roślin liściastych niwelują także pole magnetyczne.

Zaaranżowanie w domu lub w biurze zielonej ściany jest odpowiedzią na potrzebę kontaktu z naturą. Podczas pracy i w domowym zaciszu ogrody wertykalne sprawdzają się idealnie. Są rodzajem ekologicznej, oczyszczającej powietrze dekoracji. Odpowiednio zaprojektowana zielona ściana nie wymaga od nas wielu zabiegów pielęgnacyjnych i posiada własny system nawadniania.

Komentarze są wyłączone.