Ogród zimowy ze szkła

Ogród zimowy ze szkła

Całe mnóstwo osób żyjących w naszym kraju fascynuje się uprawianiem ogrodów. Niemniej jednak często możliwe było oddawanie się takiej pasji od wiosny do jesieni. Pora jesienna była równoznaczna z tym, że kwiaty zaczynały obumierać i nie zachwycały już swoim pięknem. Możemy obecnie jednak zainwestować w pewne rozwiązania dzięki, którym będziemy mogli uprawiać rośliny przez cały rok i nie chodzi tutaj wcale o szklarnie.

Piękny ogród zimowy

ogrody zimoweNa chwilę obecną wiele nowoczesnych projektów domów posiada ogrody zimowe przyłączone do budynków. Mało kto jeszcze wie czym w ogóle są takie konstrukcje. Otóż ogród zimowy to nic innego jak przeszklone pomieszczenie, w którym panuje temperatura pokojowa. Możemy w takim ogrodzie ustawić doniczki z najróżniejszymi roślinami, które będą rozkwitać i owocować przez okrągły rok. Najważniejszym elementem z którego buduje się ogrody zimowe jest oczywiście szkło. Najczęściej wybiera się szkło bardzo mocne, które również nie przepuszcza zimna z zewnątrz oraz nie oddaje ciepła jakie znajduje się w pomieszczeniu. Oprócz szkła bardzo ważne jest również stworzenie całej konstrukcji do której szklane panele są montowane. Najczęściej konstrukcja ta powstaje po prostu z drewna. Niekiedy spotkać możemy jednak również wersję z PCV czy nawet kompozytu. Ogród zimowy posiada przeszklenia nie tylko na ścianach ale również i na dachu.

Bardzo ważną kwestią związaną z budowaniem ogrodów zimowych jest ich odpowiednie usytuowanie. Wybiera się najczęściej taką stronę budynku, która jest najbardziej nasłoneczniona. Dzięki temu nasze rośliny będą w stanie uzyskiwać możliwie jak najwięcej promieni słonecznych potrzebnych im do rozwoju. W ogrodach zimowych możemy również bardzo miło spędzać czas przy kawie czy też możemy urządzać tam przyjęcia.

Komentarze są wyłączone.