Odzyskiwanie plików z kart pamięci

Odzyskiwanie plików z kart pamięci

Karty SD są najpopularniejszymi przenośnymi nośnikami danych, i używane są niemal w każdym urządzeniu, od tabletów i telefonów po komputery stacjonarne i przenośne. Są one bowiem najbardziej kompaktowe ze wszystkich przenośnych banków pamięci, a obecnie posiadają pojemność przekraczającą możliwości dysków przenośnych, używanych jeszcze kilka lat temu. Mimo prostoty, nawet te banki pamięci są podatne na uszkodzenia.

Odzyskiwanie danych z kart pamięci SD

błyskawiczne odzyskiwanie danych z kart w warszawieOdbudowywanie zawartości uszkodzonej karty SD jest jednocześnie o wiele prostsze, i jednocześnie znacznie trudniejsze niż odzyskiwanie danych z dysków optycznych i półprzewodnikowych. Karty nie posiadają żadnych układów mechanicznych, które mogłyby ulec awarii, więc rozpoznanie przyczyny usterki jest w ich przypadku o wiele prostsze. Ich prosta konstrukcja uniemożliwia jednak zastosowanie awaryjnych banków pamięci, na których przechowywane są obrazy i kopie zapasowe zawartości, więc łatwe i szybkie zrekonstruowanie zawartości z ich pomocą nie jest w tym wypadku możliwe. Zawartość kart jest więc odtwarzana w całości przez programy rekompilacyjne i archiwizacyjne, które odbudowują pliki z dostępnych fragmentów, uzupełniając je w miarę możliwości. W przypadku kart o dużej pojemności może to być bardzo czasochłonne, i wymagać użycia najnowocześniejszego oprogramowania, które bywa dość trudno dostępne. Nie każda firma komputerowa zaopatruje się w takie oprogramowanie, więc te salony i warsztaty które posiadają takowe są rekomendowane znacznie częściej niż pozostałe. Serwis komputerowy przeprowadzający błyskawiczne odzyskiwanie danych z kart w Warszawie należy do bodaj najbardziej polecanych salonów, oferujących usługę data recovery. Serwis ten dysponuje bowiem najnowocześniejszymi programami do odbudowy zawartości nośników danych, nawet tych które nie mogą być otwarte normalnymi sposobami.

Co więcej, odzyskiwanie danych często nie trwa więcej niż kilkanaście minut, o ile karta nie została uszkodzona w bardzo dużym stopniu, a sama usługa należy do bardzo tanich. Serwis zajmuje się rekonstrukcją danych z każdego rodzaju kart SD, w tym i starszych modeli, bardziej awaryjnych niż nowoczesne karty. Cieszy się on bardzo pozytywnymi opiniami klientów, gdyż najczęściej odzyskiwanie danych jest niemal całkowicie skuteczne.

Komentarze są wyłączone.