Odbojnice zabezpieczające przed uszkodzeniem

Odbojnice zabezpieczające przed uszkodzeniem

Jestem właścicielem dużych hal produkcyjnych i dwóch małych firm lokalnych, zajmujących się produkcją i usługami z zakresu obróbki metalów za pomocą urządzeń komputerowych. Obecnie moje firmy wyposażone są w dużą ilość maszyn dobrej jakości, dlatego zabezpieczam je odbojnicami. 

Nie wyobrażam sobie moich firm bez odbojnic

odbojnice regałowePieniądze i czas, który zainwestowałem, aby rozwijać hale produkcyjne i pozostałe firmy są dla mnie cenne. Z początku byłem sceptyczny co do instalacji zabezpieczeń. Byłem wtedy początkującym inwestorem i nie wiedziałem, jak bardzo ważne jest zabezpieczenie maszyn i stanowisk przed uszkodzeniem. Sądziłem, że odbojnice regałowe, będą zabierać miejsce w magazynie na hali produkcyjnej. Nic bardziej mylnego. Po kilku wpadkach, gdy wózek widłowy uszkodził regał i kosztowny sprzęt, uznałem zabezpieczenia za niezbędne. Odbojnice okazały się strzałem w dziesiątkę. Dopasowałem rodzaj odbojnic do specyfiki firm, w których chciałem je zainstalować. W hali produkcyjnej zdecydowałem się zainwestować w odbojnice regałowe wykonane z wysokogatunkowej stali. Przed zakupem przedstawiono mi odpowiednio narysowany projekt odbojnic, uwzględniając przy tym wielkość regałów, jak i możliwą do wykorzystania przestrzeń. W ten sam sposób postanowiłem zabezpieczyć odbojnicami słupy konstrukcyjne oraz ściany. Najważniejszym jednak było dla mnie zabezpieczenie maszyn w dwóch mniejszych firmach, ze względu na ich cenę i unikatowość. Również tam odbojnice sprawdziły się bardzo dobrze. Poleciłbym je każdemu początkującemu właścicielowi w celu uniknięcia niepożądanych sytuacji i uszkodzeń.

Odbojnice regałowe zapewnią nam komfort pracy i brak konieczności wydawania środków na naprawianie szkód. Dostępne są w kolorach, które można by uznać za ostrzegawcze  i widoczne. Do swoich firm zamówiłem odbojnice żółto-czarne. Ich wielofunkcyjność poprawia jakość pracy i ciszy mnie do dziś.

Komentarze są wyłączone.