Ocieplanie pianką PUR

Ocieplanie pianką PUR

Poddasze naszego domu jest jedną z najważniejszych miejsc z racji funkcji jaką pełni. Przez nieszczelne poddasze z naszego domu uchodzi najwięcej ciepła. Każdy kto choć trochę skupiał się na lekcjach fizyki ten wie, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Dzięki temu możemy obserwować lot balonów czy sterowców ale również przez to zjawisko tracimy temperaturę wewnątrz naszego domu.

Pianka poliuretanowa do ociepleń

ocieplenie poddasza piankąProjektując swój nowy dom koniecznie musimy skupić się na jednej z najistotniejszych kwestii, którą jest ogrzewanie. Nawet bardzo wydajne ogrzewanie nie spełni jednak naszych oczekiwań jeśli nasz dom będzie nieszczelny. Mowa tu oczywiście o tym, że koniecznie zadbać musimy o efektywną izolację termiczną. Nowoczesnym rozwiązaniem jest ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, która występuje pod nazwą „pianka PUR”. Izolacje termiczne z użyciem wspomnianej pianki słyną z tego, że są bardzo skuteczne. Pianka poliuretanowa łączy w sobie bowiem to, że jest dość trwała oraz przede wszystkim jest lekka. Dzięki jej lekkości nasze poddasze nie jest zbytnio obciążone. W niektórych przypadkach nawet cienka warstwa pianki wystarczy  żeby skutecznie zatrzymać ciepło wewnątrz naszego domu. Ocieplenie z użyciem pianki PUR możliwe jest jednak nie tylko na poddaszach. Bardzo często stosuje się izolacje natryskowe na ściankach, które obite są płytą gipsową lub drewnianym szalunkiem z desek. 

Ogólnie rzecz biorąc omawiany rodzaj ocieplania poddaszy z wykorzystaniem pianki PUR skutecznie zastępuje dotychczasowo stosowane rozwiązania. Bardzo dużo osób decyduje się na wybranie nowoczesnych  metod związanych z ociepleniem. Niemniej jednak nie oznacza to, że ocieplenie styropianem czy wełną mineralną jest nieskuteczne. Rozwiązania te są obecnie najpopularniejsze.

Komentarze są wyłączone.