Ocieplanie budynku pianką PUR

Ocieplanie budynku pianką PUR

Trzeba przyznać, że ocieplanie jest kwestią która jest niezwykle istotna z punku widzenia kondycji całego budynku oraz ze względu na komfort mieszkania w nim. Sporo osób jednak pominęło krok jakim było stworzenie izolacji termicznej. Efekty tego pominięcia mogą być bardzo mocno odczuwalne. Jednak nie wszystko stracone. Izolację termiczną można bowiem stworzyć również po jakimś czasie.

Efektywne ocieplanie pianką

ocieplenie piankąW naszych domach stosowane są najróżniejsze systemy grzewcze. Mogą one jednak nigdy nie pokazać swojego pełnego potencjału jeśli nie zdecydujemy się na ocieplenie budynku. Do niedawna oczywistą sprawą było to, że budynki ocieplano przy użyciu tradycyjnych rozwiązań i materiałów. Jednym z bardziej popularnych był oczywiście styropian. Do dnia dzisiejszego materiał ten często się w domach stosuje. Jednak wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas używanie styropianu będzie wyparte przez używanie pianki poliuretanowej. Pianka ta idealnie nadaje się w szczególności do ocieplania poddaszy ale nie jest to oczywiście jedyne miejsce, w którym możemy taką piankę zastosować. Wewnątrz budynków najczęściej stosowaną pianką jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Piana tego typu jest bardzo dobrym rozwiązaniem z tego powodu, że jest ona w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie powstawaniu wilgoci w pomieszczeniach. Pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Skoro mowa o kwestii jaką jest ocieplanie pianką cennik jest w tym wypadku uzależniony od tego jaką pianką chcemy ocieplić nasz dom. Firmy zajmujące się tworzeniem izolacji natryskowych często dodatkowo udzielają rabatów w przypadku gdy mają do czynienia z bardzo dużym zleceniem. Pianka jaką się obecnie stosuje do ocieplania przejawia wysoki współczynnik adhezji. Inaczej mówiąc świetnie przylega ona do różnych miejsc.

Po uwolnieniu z pistoletu pianka poliuretanowa zaczyna bardzo szybko zwiększać swoją objętość. W przypadku pianki o otwartej strukturze jest tak, że pianka zwiększa swoją objętość nawet stukrotnie. Piana poliuretanowa jest materiałem niezwykle lekkim. W związku z tym bardzo zwiększają się możliwości jeśli chodzi o stosowanie tej pianki w różnych konstrukcjach.

Komentarze są wyłączone.