Nowoczesne promienniki na podczerwień

Nowoczesne promienniki na podczerwień

W pomieszczeniach biurowca który niedawno nabyliśmy po bardzo atrakcyjnej cenie nie funkcjonował żaden system ogrzewania. Pierwotnie używane były tam grzejniki elektryczne, gdyż stara konstrukcja uniemożliwiała stworzenie ciągu grzewczego i sprawnie działającego systemu ogrzewania, aczkolwiek z racji iż tego rodzaju urządzenia były bardzo energożerne, nie chcieliśmy wprowadzać je na wyposażenie biur.

Grzejniki na podczerwień do pomieszczeń użytkowych

promiennik ciepłaObecnie można było dostać bardzo wiele różnorodnych urządzeń wykorzystujących alternatywne metody ogrzewania pomieszczeń, a najlepszymi do naszych biur wydawały się grzejniki na podczerwień. Owe grzejniki były o wiele bardziej ekonomiczne i energooszczędne niż jakiekolwiek inne grzewcze urządzenia elektryczne, a do tego znacznie mniejsze, nie zajmując miejsca praktycznie w ogóle. Jeden promiennik ciepła o standardowych rozmiarach był w zupełności wystarczający by zapewnić komfortową temperaturę w biurze. Zamiast ogrzewać powietrze, promienniki działały dokładnie tak samo jak promienie słoneczne, ogrzewając powierzchnię na którą padały promienie emitowane przez urządzenie, a która później oddawała ciepło do otoczenia, podnosząc temperaturę w bardzo zauważalny sposób. W pomieszczeniach biurowych w których znajdowało się wyposażenie bardzo łatwo przekazujące ciepło do otoczenia były zdecydowanie skuteczne, a jednocześnie nie przeszkadzały personelowi w normalnej pracy w taki sposób jak miało to miejsce z dużymi i niewygodnymi grzejnikami elektrycznymi czy olejowymi. Promienniki i grzejniki mogły być montowane na statywach, ale również przytwierdzane do ścian na stałe, a ostatnia metoda była często polecana przez producentów jako najlepszy sposób osiągnięcia najwyższej wydajności urządzenia, które mogło naświetlać całe pomieszczenie bez przeszkód.

Ogrzewanie podczerwone było również całkowicie bezpieczne dla zdrowia i nie wywoływało żadnego zagrożenia, dlatego mogło być stosowane w najróżniejszych warunkach. Pojedyncze grzejniki często były znacznie tańsze od dużych urządzeń elektrycznych, a z racji mniejszego poboru prądu, nie generowały tak wysokich kosztów jak bardziej konwencjonalny sprzęt grzewczy, który powoli był wycofywany z użytku właśnie przez tego rodzaju ogrzewanie.

Komentarze są wyłączone.