Niedrogie domki z drewna

Niedrogie domki z drewna

Budowa domu wcale nie musi kosztować krocie, ponieważ w głównej mierze zależy do metody, materiałów, modelu i jego metrażu. Nie każdy potrzebuje mieć wielki dom z kilkoma sypialniami, a więc modele szkieletowe mogą się świetnie sprawdzić.

Jakie są drewniane domy?

domki drewniane dolnośląskieDomy murowane są szczególnie wymagające pod względem budowy, gdyż zajmuje ona nawet kilkanaście miesięcy i nie może być prowadzona w ujemnych temperaturach. Z tego względu lepsze są domki drewniane dolnośląskie jest województwem, w którym najwięcej buduje się takich obiektów. Mogą one być letniskowe, ale także całoroczne, ponieważ są świetnie zabezpieczone przed wilgocią i zimnem. Ocieplenie takiego domu przebiega na całej powierzchni fundamentów w pionie i w poziomie oraz we wnętrzu ścian. Dzięki temu, dom jest wyjątkowo ciepły i energooszczędny. Jego konstrukcja opiera się na drewnianych belkach, bezpośrednio mocowanych kotwami do fundamentu. Ściany boczne i dach są wykonywane w zakładzie produkcyjnych i w całości przyjeżdżają na plac budowy w celu końcowego montażu. Taka technika budowy znacznie skraca czas potrzebny na postawienie domu, dlatego też coraz częściej ludzie decydują się na taki model domu. Można go postawić na dowolnej działce i wykorzystywać jako domek letniskowy lub całoroczny. W takim domu znacznie łatwej wykonać wszelkie niezbędne instalacje, ponieważ nie trzeba kłuć ścian, bo są obłożone specjalnymi płytami, w których można schować przewody. Cena takiego domu, to przeważnie połowa wartości domu murowanego.

Bez wątpienia cena domku drewnianego skutecznie przemawia do wielu klientów, ponieważ już na samym początku generuje oszczędności. Także w trakcie korzystania z niego można sporo pieniędzy zaoszczędzić na ogrzewaniu, bo domek jest bardzo dobrze zabezpieczony.

Komentarze są wyłączone.