Nie tylko dach nad głową

Nie tylko dach nad głową

Kiedy budujemy dom, musimy pamiętać o wielu elementach: o mocnych fundamentach, wytrzymałych ścianach, odpowiedniej konstrukcji dachowej, ale także o niezawodnym stropie. Sufit to ta część pomieszczenia, o której myślimy chyba najrzadziej, a przecież od jakości i trwałości stropu zależy nasze bezpieczeństwo, a właściwie zdrowie i życie.

Sprawdzone rozwiązania przy budowie stropów

strop terivaJednymi z najczęściej stosowanych metod przy konstruowaniu stropów, jest zastosowanie prefabrykatów. Budowlańcy cenią klasyczne stropy gęstożebrowe, które umożliwiają ręczny montaż bez użycia ciężkiego sprzętu. Sprawdzają się one zwłaszcza w ciasnej zabudowie w mieście, gdzie doprowadzenie wielkogabarytowej maszyny nastręcza szczególnych trudności. Najpopularniejszym rozwiązaniem wspomnianego rodzaju jest strop Teriva. Prefabrykaty tej firmy są łatwo dostępne, a także łatwe w transporcie, ponieważ stosunkowo niewiele ważą. Nośność tego stropu jest odpowiednia dla budynków biurowych i mieszkalnych. Wykorzystywane do montażu gary stropowe Teriva sprawdzają się w roli skutecznej izolacji termicznej. Ten materiał idealnie nadaje się do wznoszenia konstrukcji o prostych kształtach, przy których montaż okazuje się stosunkowo łatwy, a czas realizacji zdecydowanie się skraca. Produkowanych jest wiele rodzajów stropów tego typu, więc nasz wybór musi opierać się na dokładnej analizie projektu. To w nim znajdziemy wszystkie niezbędne informacje i sprawdzimy parametry techniczne, którym będzie musiał odpowiadać wybierany strop.

Do budowy sufitów w budynkach mieszkalnych świetnie nadają się stropy gęstożebrowe. Fachowcy cenią je za lekkość i wytrzymałość, a także fakt, że do ich montażu nie trzeba używać ciężkich maszyn. Wszystkie prace przy tego typu konstrukcji można wykonać ręcznie, co zapewnia pożądaną dokładność i staranność ułożenia.

Komentarze są wyłączone.