Naturalne roślinne kosmetyki

Naturalne roślinne kosmetyki

Przechodząc na weganizm deklarujemy rezygnację ze wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Niestety, wiele roślinnych odpowiedników produktów codziennego użytku, jest znacznie droższa, na przykład napój sojowy zamiast mleka, lub jogurt kokosowy zamiast klasycznego. Te kilka złotych różnicy na jednym towarze może wydawać się niewielką kwotą, jednak w skali miesiąca wydamy nawet kilkadziesiąt złotych więcej. Sprawa podobnie wygląda w przypadku kosmetyków – te, opatrzone naklejką vegan” często są nawet kilkanaście razy droższe od ich klasycznych odpowiedników. Jak sobie z tym poradzić?

Gdzie kupić wegańskie kosmetyki?

tanie naturalne kosmetyki dla weganOdpowiedzią są internetowe zakupy w sklepach oferujących tanie naturalne kosmetyki dla wegan. W opisach określonych rzeczy opisane są wszystkie surowce składające się na ostateczny wygląd i walory produktu. Tutaj nie ma miejsca na ukrywanie informacji, wszystko jest dokładnie zawarte w treści oferty. Dzięki temu mamy pewność, że zakupiony produkt będzie w stu procentach pochodzenia roślinnego, a używane do ich produkcji barwniki okażą się być naturalne – bez sztucznych ulepszaczy i konserwantów. W tym przypadku mamy pewność, że nawet najbardziej wymagająca i walcząca z niedoskonałościami skóra twarzy polubi się z kosmetykiem. Dodatkowo, opisy produktowe zawierają też informacje dotyczące sposobu powstawania kosmetyków i treści dotyczące testów dermatologicznych. Tutaj warto zwrócić uwagę na etykietę „cruelty free” – oznacza to, że podczas procesu produkcyjnego nie ucierpiało żadne stworzenie, a także żaden kosmetyk nie został przetestowany na zwierzętach. Oczywistym argumentem jest również cena produktów – za pierwszorzędnej klasy produkty zapłacimy znacznie mniej, niż za wątpliwej jakości towary topowych marek kosmetycznych. Nieocenioną wartością są również nieszkodliwe dla środowiska opakowania. Dodatkowo sklep internetowy z wegańskimi kosmetykami ma w ofercie kilkanaście rodzajów ekologicznych pędzli, którymi wyczarujesz każdy makijaż.

Zanim wydamy kolejne pieniądze na niskiej jakości kosmetyki wątpliwego pochodzenia, sprawdźmy internetowe źródła odpowiedzialne za dystrybucję wegańskich i bezpiecznych dla cery i środowiska produktów kosmetycznych. Wysoce prawdopodobne, że odnajdziemy tam to, czego szukamy, a dodatkowo zaoszczędzimy kilka złotych w portfelu.

Komentarze są wyłączone.