Najlepsze kasy dla kosmetyczek

Najlepsze kasy dla kosmetyczek

Przepisy podatkowe potrafią się bardzo szybko zmieniać, dlatego konieczne jest ich bieżące śledzenie. Przeważnie to księgowy czuwa nad tymi sprawami i informuje przedsiębiorcę o wszelkich zmianach, które musi wprowadzić w firmie.

Jaki model kasy fiskalnej może mieć kosmetyczka?

kasy fiskalne dla kosmetyczekOd pierwszego stycznia dwa tysiące dziewiętnastego roku wszedł w życie obowiązek posiadania między innymi przez salony kosmetyczne kasy fiskalnej. Jednak nie może to być pierwsza lepsza kasa, a w wersji online. Od kilku lat systematycznie lista przedsiębiorców, którzy muszą ją zakupić się poszerza o kolejne branże. Kasy fiskalne dla kosmetyczek muszą mieć wbudowany specjalny moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), które jest prowadzone przez wydział Urzędu Skarbowego. Wbrew pozorom jest to ułatwienie dla kosmetyczek, ponieważ nie muszą one samodzielnie generować każdego miesiąca fiskalnych raportów, ponieważ będą się one samodzielnie tworzyć i przesyłać do Centralnego Repozytorium Kas, które stanowi pewnego rodzaju bazę danych o przedsiębiorcach. Zakup kasy fiskalnej, to przeważnie wydatek rzędu tysiąca – tysiąca pięciuset złotych w zależności od modelu i producenta. W sprzedaży są dostępne dwa modele kas: stacjonarne, wymagające stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilne, które mogą działać w dowolnym miejscu. Dla kosmetyczek najlepsze są mobilne, gdyż mają najczęściej kompaktowe rozmiary i działają dzięki akumulatorowi wbudowanemu w urządzenie. Jest łatwa w obsłudze i lekka.

Większość obecnych na rynku kas fiskalnych w wersji online posiada tylko jedną rolkę papieru na drukowania paragonów dla klienta. Wszystkie operacje są zapisywane w pamięci urządzenia, co mniejsza koszty użytkowania. Trzeba też pamiętać, że każda kasa musi przechodzić obowiązkowe płatne przeglądy.

Komentarze są wyłączone.