Najlepsza tarcza do strzelania

Najlepsza tarcza do strzelania

Tarcze łucznicze z reguły nie różnią się niczym od standardowych tarcz strzeleckich, zarówno sportowych jak i profesjonalnych. W obydwóch dyscyplinach liczy się bowiem celność strzału i skupienie pocisków i strzał, dlatego też tarcze mogą być bez problemu używane wymiennie. Łucznicy często jednak narzekają na trwałość tarcz, które bardzo szybko ulegają rozdarciu nawet po kilku strzałach. Improwizowane tarcze są więc częstym widokiem wśród łuczników.

Tarcza strzelecka z tworzywa samonaprawiającego

wydajny cel strzeleckiTarcze kartonowe, na które naklejane są papierowe cele, bywają najczęściej używanymi improwizowanymi celami, aczkolwiek są dobre wyłącznie w strzelectwie amatorskim, gdzie nikomu nie przeszkadza chałupnicze wykonanie celów. Do profesjonalnych zastosowań nie mają jednak trwałości i jakości, dlatego też w konkurencjach łuczniczych wykorzystywane są niemal zawsze cele z plecionki, lub też nowocześniejsze tarcze z tworzyw sztucznych. Tarcza z tworzywa uważana jest za najbardziej wydajny cel strzelecki jaki można obecnie dostać, gdyż nie ulega uszkodzeniu i całkowitemu zniszczeniu tak łatwo jak papierowa. Może być, co prawda, przebita po strzale, aczkolwiek powstałe dziury zamykają się samoczynnie po dłuższym wystawieniu na działanie wysokich temperatur, czy też światła słonecznego. Na zawodach strzeleckich takie tarcze w zasadzie nie muszą być wymieniane, jeśli przerwy pomiędzy seriami i warunki pogodowe pozwalają na szybkie wyrównanie powierzchni tarczy do pierwotnego stanu. Nie są jednak na tyle elastyczne i twarde by odbijać strzały, więc sprawują się zdecydowanie lepiej od niektórych profesjonalnych tarcz łuczniczych, które nieraz bywają zbyt sztywne by działać efektywnie. Wielu łuczników coraz bardziej docenia takie tarcze, gdyż są one jednorazową inwestycją, i mogą być bardzo szybko naprawione, a dzięki temu ciągły problem braku tarcz jest całkowicie wyeliminowany.

Te same tarcz dobrze sprawdzają się także podczas zawodów strzeleckich w strzelectwie wiatrowym czy nawet i sportowym. gdyż tam również nie ulegają uszkodzeniom które nie mogłyby zostać łatwo usunięte. Dzięki temu są jednymi z najbardziej uniwersalnych tarcz strzeleckich jakie można obecnie dostać w niemal każdym sklepie dla strzelców czy entuzjastów łucznictwa.

Komentarze są wyłączone.