Na urlop do Polski?

Na urlop do Polski?

Wielu z nas, planując urlop każdego roku rozważa różne opcje miejsc które chciałby odwiedzić. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy zagraniczne, zazwyczaj wybieramy kierunki do ciepłych krajów, gdzie mamy pewność, iż w czasie całego naszego pobytu, będziemy mieli piękną, słoneczną pogodę. Jednak coraz więcej zaczyna doceniać walory naszego kraju, wybierając oferowane atrakcje turystyczne, jako idealną formę spędzenia wakacji. Czy zatem warto udać się w podróż po Polsce?

Miasto Kopernika

ToruńJednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, do których warto się udać w czasie urlopu jest Toruń. Według portalu torun.pl miasto to oferuje szereg różnorakich atrakcji, takich jak:

  • odwiedzenie domu w którym urodził się Mikołaj Kopernik
  • rozsmakowanie się w toruńskich piernikach
  • stanięcie pod krzywą wieżą
  • odwiedzenie klubu muzycznego, w którym pierwsze kroki stawiał zespół Republika
  • spacer malowniczym brzegiem Wisły

Jednak szczególnie warto polecić starówkę w Toruniu, gdzie w otoczeniu wielowiekowej zabudowy, można pozwiedzać szereg muzeów czy też wstąpić do jednej z popularnych toruńskich kawiarni. Oprócz ciekawych miejsc w Toruniu, znajdziemy także bogatą ofertę kulturalną, szczególnie w okresie letnim odbywa się tam wiele festiwali i wystaw, którym zazwyczaj towarzyszą występy największych gwiazd polskiej muzyki. Przykładem może być niedawny występ Stinga, podczas odbywającego się w Toruniu Festiwalu Filmowego.

Aktywny wypoczynek w górach

tatryDla osób które unikają spędzania urlopu w dużych miastach, dobrym rozwiązaniem może okazać się wyjazd w góry. według informacji z portalu www.portalgorski.pl znajdziemy tam nie tylko specyficzną atmosferę, lecz także dziesiątki kilometrów ciekawych szlaków turystycznych, dzięki którym poznamy nie tylko polskie pasma górskie, ale również zwłaszcza w przypadku wyjazdu w Bieszczady, bogatą i barwną historię tego regionu. Dla wielu osób argumentem przeciwko spędzania urlopu w górach, jest trudność z rezerwacją noclegu. Jak się jednak okazuje jest to absolutnie nie uzasadnione myślenie, ponieważ wiele zakopiańskich pensjonatów, jest świetnie przygotowana na dużą liczbę turystów. Jeśli zaś chcemy uniknąć tłumów, które co roku przyjeżdżają do stolicy polskich gór, idealnym rozwiązaniem według m.in. strony gorskaosada.pl okażą się domki w górach, oferowane w wielu miejscowościach turystycznych.

Coś oryginalnego – winnica

winnicaJeśli zaś nie interesują nas tradycyjne polskie miejscowości turystyczne i szukamy czegoś oryginalnego, co zapewni nam nie tylko wypoczynek, lecz także zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń, według strony www.winnicaavra.pl warto udać się do położonych w województwie lubuskim, polskich winnic. Jest to coraz bardziej popularny kierunek wyjazdów polskich rodzin, głównie ze względu na ofertę którą zapewniają te miejsca. Wśród atrakcji jest między innymi udział w winobraniu, a także poznanie całego procesu powstawania polskich win. Jeżeli jesteśmy smakoszami tego trunku, jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Poza wiedzą jaką zdobędziemy na temat win, otrzymamy także możliwość degustacji najlepszych roczników win, oraz przekonania się na własne oczy, że polskie wina niczym nie ustępują od tych zagranicznych. Tak spędzone wakacje oprócz wypoczynku zapewnią nam także dużą satysfakcję z możliwości poznania czegoś nowego i przeżycia niezwykłej przygody.

Weekendowy wypad w Świętokrzyskie

łyska góraGdy nie możemy pozwolić sobie na dłuższy urlop, a mimo to chcemy gdzieś wyjechać, idealnym rozwiązaniem okaże się spędzenie weekendu w okolicach Kielc. Mimo, iż nie są to popularne rejony turystyczne znajdziemy w nich mnóstwo ciekawych miejsc, które wprawią nas w zachwyt. Według informacji z portalu tokrzyskie.pl Województwo Świętokrzyskie mimo, iż nie kojarzy się z turystyką w swojej ofercie posiada najwyższej klasy zabytki, a dodatkowo jest położone w górach. Jedną z godnych polecenia atrakcji jest Łysa Góra, która w okresie średniowiecza stanowiła ośrodek kultu związanego z religią Słowian. Pozostałością z tamtego okresu jest wał kultowy, otaczający partię szczytową tego wzniesienia. Kolejną z wartych polecenia atrakcji na tym terenie jest znajdujący się w Busku Zdroju, muzeum polskiej motoryzacji, posiadające w swych zbiorach legendarne pojazdy, które parę dekad temu królowały na polskich drogach.

Podsumowując

Decydując się na urlop w naszym kraju, możemy być pewni, iż mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, znajdziemy szereg atrakcji, które wypełnią nam czas, a także przyczynią się do poznania przez nas historii danych miejsc. Urlop spędzony w Polsce daje przede wszystkim poczucie, iż jesteśmy u siebie i możemy swobodnie cieszyć się z uroków naszego pięknego kraju. Jak mówi stare powiedzenie: cudze chwalicie swego nie znacie. Warto planując urlop wybrać się w jedno z urokliwych miejsc w naszym kraju.  

Jedna odpowiedź so far.

  1. Witam, jak się mieszka poza granicami Polski to taki urlop na pewno jest świetnym pomysłem. Ale również mieszkając w Polsce warto spędzać wolne dni w kraju, bo jest tutaj na prawdę wiele do zwiedzania.

Dodaj komentarz