Modele lekkich wózków

Modele lekkich wózków

Dla wielu mam pokonywanie wysokich krawężników, schodów, czy podjazdów wózkiem dziecięcym nie należy do łatwych zadań. Szczególnie jeżeli maluch nie waży już tyle co niemowlę, a pod siedziskiem mamy sporo zakupów. W takich sytuacjach najlepiej się sprawdzają lekkie wózki, mogące służyć dzieciom nawet do ukończenia czwartego roku życia. 

Dla kogo są polecane lekkie wózki dziecięce? 

bardzo lekki wózek wielofunkcyjnyNoworodki i niemowlaki do czasu, aż nie będą w stanie samodzielnie siedzieć, muszą być przewożone w wózkach głębokich z płaskim dnem. Później gondole można zamienić na popularną spacerówkę, w której maluchy jeżdżą w pozycji siedzącej i są przypięte pasami bezpieczeństwa. Najlepszy będzie bardzo lekki wózek wielofunkcyjny, ponieważ sprawdzi się w każdych warunkach. Tego typu wózki mają wagę od czterech do maksymalnie dziewięciu kilogramów, więc porównując jej z klasycznymi modelami, które ważą nawet po piętnaście kilogramów, to jest to doskonały wynik. Wielofunkcyjne wózki posiadają praktyczne wyposażenie, które przydaje się o każdej porze roku i w każdych warunkach. Dla wygodny mam, pod siedziskiem znajduje się pojemna torba na zakupy, a na poręczy do prowadzenie może być powieszona torba pielęgnacyjna, w której można trzymać podręczne rzeczy dla malucha. Ponieważ dzieci robią sobie drzemki nawet do wieku trzech lat, to także wózki umożliwiają im przespanie się podczas spaceru, gdyż siedzisko posiada możliwość regulacji oparcia z pionowego do poziomego. Większość modeli wózków posiada cztery koła, z czego dwa przednie są obrotowe i ułatwiają manewrowanie a zakrętach. Na tylnych kołach znajdują się amortyzatory zwiększające komfort jazdy, a na środku tylnej osi jest nożny hamulec. W trakcie zimowych spacerów, dołączony pokrowiec na nóżki będzie niezastąpionym elementem wyposażenia wózka. 

Dużą zaletą wielofunkcyjnych wózków jest łatwość ich rozłożenia i złożenia oraz niewielkich rozmiarów. Dzięki temu możemy je schować w każdym kącie, czy spakować do samochodu i pojechać w podróż. Wielofunkcyjne modele są bardzo popularne wśród rodziców i można je znaleźć niemalże w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Jednak w najniższych cenach i najszerszej ofercie spotkamy je w sklepach internetowych. Wybierając model z poprzedniej kolekcji, dodatkowo zaoszczędzimy kilkanaście procent.

Komentarze są wyłączone.