Mieszkanie w stylu klasycznym – o gzymsach gipsowych

Mieszkanie w stylu klasycznym – o gzymsach gipsowych

Styl klasyczny kojarzy się zazwyczaj z umiarem w doborze dekoracji, poszukiwaniem złotego środka w gromadzeniu rzeczy, zastosowaniem stonowanych kolorów i mało krzykliwych wzorów. Najczęściej jest wcieleniem pewnych zasad dotyczących wystroju. Bywa jednak, że nawiązuje do klasycznych rozwiązań technicznych i dekoracyjnych w postaci kolumn czy stiuków.

Gzyms gipsowy niekoniecznie na zewnątrz

Wiadomągzymsy gipsowe lublin funkcją dawnego gzymsu jest ochrona ściany przed zaciekaniem wodą pochodzącą z opadów. Jego obraz na licu elewacji kojarzy się zazwyczaj z widokiem bardzo starych budowli. Nowym sposobem na zastosowanie gipsowego gzymsu jest klejenie go do ścian wewnętrznych. Profilowany dekor to świetne stylistyczne nawiązanie do antycznych i oświeceniowych pałaców czy kamienic, a jednocześnie ciekawe przejście od płaszczyzny ściany do sufitu. Dostępne już w wielu miastach w Polsce – np. gzymsy gipsowe Lublin – mogą być nie tylko oryginalną i klasyczną dekoracją, lecz także elementem zasłaniajacym przebiegajace górą przewody elektryczne, mało estetyczne karnisze, niedokładne wykończenia. Piękne sztukaterie znakomicie wprowadzają dysktetne światło płynące z taśmy LED. Świetnie nadają się do komponowania oryginalnych stiukowych dekoracji na ścianach, tworzenia obramowań luster lub oddzielania miejsc zaznaczonych innym kolorem farby. Stanowią znakomite wykończenia ścian zaznaczonych od dołu bogato tłoczoną listwą.

Sztukaterie z gipsu to klasyczne i piękne rozwiązanie dekoracyjne oraz architektoniczne. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz prezentują się znakomicie, spełniając liczne funkcje użyteczne. Świetnie współgrają z innymi zdobieniami, dlatego są rozwiązaniem coraz chętniej wyciąganym przez aranżerów z tzw. klasycznego lamusa. Doceniają je wszyscy wielbiciele stylu klasycznego oraz esteci.

Komentarze są wyłączone.