Lokal w kontenerze – zalety i wady

Lokal w kontenerze – zalety i wady

Gdy szukałam lokalu, w którym mógłbym prowadzić swoją cukiernię, do głowy by mi nie przyszło, by zainteresować się kontenerami handlowymi. No bo jak to? Miałam przyjmować klientów w blaszanej puszce? Dziś widzę, jak bardzo moje myślenie było ograniczone. Lokal mieści się w kontenerze właśnie, który ustawiłam w pobliżu plaży, a ludzie mówią, że uwielbiają tu przychodzić. Widzę to zresztą po stale rosnących obrotach.

Jak dobrać dobry kontener handlowy?

kontenery handloweNa początku zainteresowana byłam wyłącznie pomieszczeniami ulokowanymi na parterze kamienic zlokalizowanych przy deptaku (ok. 10 minut spacerem od plaży). Wszędzie jednak coś mi nie pasowało. Było albo za drogo, albo za ciasno, albo za brzydko. Chciałam czegoś nowoczesnego, ale zarazem z charakterem. Reklama również była dla mnie ważna. Chciałam móc się wyróżnić, podjąć jakieś mniej standardowe działania, zaskoczyć klientów. Nic jednak nie spełniało tych oczekiwań. Koleżanka wspomniała mi, że wiele firm prowadzi swoją działalność w kontenerze. Na początku myślałam, że żartuje, ale po zapoznaniu się z tematem dowiedziałam się, że kontenery handlowe to nowoczesny sposób na ulokowanie swojego biznesu w wyjątkowym miejscu. To było coś, czego szukałam. Jeszcze tego samego dnia umówiłam się z przedstawicielem firmy, która zajmuje się wykonywaniem tego rodzaju obiektów. Byłam pod wrażeniem, ile są mi w stanie zaoferować. I tak zdecydowałam się na obiekt dwukontenerowy (w jednym piekłam i sprzedawałam ciasta, w drugim ustawiłam cztery stoliki dla gości). Po uzyskaniu odpowiednich dokumentów oraz zgód, mój lokal stanął blisko plaży, w miejscu widocznym i do którego łatwo trafić. W kontenerze handlowym mam wszystkie udogodnienia – jest prąd, woda, piękna podłoga i wielkie okno wystawowe. Można przez nie zajrzeć do środka, jak również skusić się wyglądem ciast. Kontener dał mi też szansę wyróżnienia się. Został pomalowany na piękny, błękitny kolor, na jednej ze ścian umieszczono moje logo i nazwę firmy. Ludzie to zapamiętują, co działa na moją korzyść.

Dzisiejszy świat idzie do przodu. Zmienia się wszystko, również charakter prowadzenia działalności. Zakup kontenera handlowego w moim przypadku okazał się być nie tyle rewolucyjny, co dał mi szansę na sukces. Wiem, jak ważna w mojej branży jest lokalizacja oraz wyróżnienie się na tle prężnie działającej konkurencji. Udało mi się wybić, co – i jestem tego pewna – zawdzięczam świetnemu miejscu, w którym prowadzę cukiernię. 

Komentarze są wyłączone.