Laserowe zabiegi na nogach

Laserowe zabiegi na nogach

Chyba każda kobieta goli nogi i pachy, a co trzecia kobieta także okolice bikini. Niektóre miejsca wystarczy depilować raz na parę dni, a inne trzeba codziennie bo włoski szybko odrastają i są wyczuwalne. Na pozbywanie się niechcianego owłosienia, kobiety mają kilka sposobów mniej, lub bardziej skutecznych. 

Jaka jest skuteczność laserowego usuwania włosów?   

laserowe usuwanie owłosieniaJeżeli golimy nogi tradycyjną metodą przy użyciu jednorazowej maszynki i kremu, lub żelu do golenia, to każdego dnia tracimy na to około dziesięciu minut czasu. Jest to bardzo popularna metoda, ale też mało skuteczna, bo trzeba ją codziennie powtarzać jeżeli chcemy się cieszyć gładkim nogami. Inną metodą, dającą lepszy efekt, bo na znacznie dłużej, jest depilacja woskiem na ciepło, lub zimno. To dość bolesny sposób na usuwanie owłosienia, ale skuteczny, bo nie musimy golić nóg przez najbliższe dwa tygodnie. Najskuteczniejszą metodą jest laserowe usuwanie owłosienia, które wykonamy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę do cebulki włosa wiązkę lasera, który wypala go i zapobiega ponownemu wzrostowi. Jego skuteczność jest stuprocentowa, choć zabieg trzeba powtórzyć po jakichś dwunastu miesiącach. Kobiety o naturalnych ciemnych włosach, muszą wykonać aż trzy, lub cztery zabiegi, aby całkowicie się pozbyć owłosienia, a panie o jasnych włosach muszą się poddać zabiegowi maksymalnie dwa razy. Ilość razy jaką musimy się poddać działaniu lasera, zależy przede wszystkim od rodzaju i grubości włosów, z których jedne dają się łatwiej usunąć, a inne musimy więcej razy naświetlić laserem. Laserowe usuwanie włosów jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne dlatego niemalże każda kobieta może się poddać temu zabiegowi. Wyjątkiem mogą być kobiety w ciąży, bo ich skóra może być w tym okresie zbyt wrażliwa. Zabieg możemy wykonać w większości salonów kosmetycznych w całej Polsce. 

Cena laserowej depilacji jest uzależniona od miejsca, które będzie depilowane i zaczyna się od około dwustu złotych. Przed zabiegiem zawsze jest przeprowadzana konsultacja lekarska, mająca na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. Usuwanie owłosienia może trwać maksymalnie dwie godziny, a efektem końcowym możemy się cieszyć przez wiele miesięcy. 

Komentarze są wyłączone.