Lampy uliczne z ledowymi żarówkami

Lampy uliczne z ledowymi żarówkami

Oświetlenie uliczne jest bardzo ważne, ponieważ zwiększa ono bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Dzięki oświetleniu ulicznemu możemy więcej dostrzec na drodze. Wszyscy znamy takie tradycyjne lampy uliczne, które nie są zbyt efektywne, dużo lepiej sprawdza się oświetlenie uliczne typu led.

Ledowe lampy uliczne

lampa uliczna ledWielu z nas wymienia swoje oświetlenie w domu na oświetlenie led, ponieważ dzięki temu możemy oszczędzić sporo energii. Idąc tym tokiem rozumowania, wiele miejscowości decyduje się na wymianę tradycyjnego oświetlenia ulicznego na lampy ledowe. Lampa uliczna led zużywa dużo mniej energii elektrycznej, niż zwykła lampa uliczna. Pomimo dość dużej inwestycji, ponieważ wymiana wszystkich świateł ulicznych w całym mieście sporo kosztuje, to w dłuższej perspektywie czasu miasto będzie odnotowywać sporą oszczędność. Jedna tradycyjna lampa uliczna zużywa tyle samo energii elektrycznej co trzy lampy uliczne led. Łatwo policzyć sobie, że dzięki temu mamy trzykrotnie mniejsze zużycie prądu. Kolejną zaletą tego typu oświetlenia jest to, że generowane przez nie światło daje złudzenie światła słonecznego, dzięki temu kierowca jadący samochodem ulicą, która jest oświetlona w ten sposób, dużo więcej widzi. Żarówki led w takich lampach są dość wytrzymałe, ponieważ każda z tych żarówek jest w stanie świecić nieprzerwanie przez kilkadziesiąt tysięcy godzin. Jest to nieporównywalnie lepszy wynik, niż wynik tradycyjnych żarówek.

Zamiana tradycyjnego oświetlenia ulicznego na lampy led jest bardzo popularna na całym świecie. Coraz więcej państw całkowicie przechodzi na oświetlenie ledowe, ponieważ to się opłaca. Kwota jaką musimy poświęcić na zakup takiej jednej żarówki led do lampy ulicznej to od stu do trzystu złotych.

Komentarze są wyłączone.