Krzesła tapicerowane w nadmorskim apartamencie

Krzesła tapicerowane w nadmorskim apartamencie

Praca projektanta wnętrz była moim marzeniem od lat. Bardzo lubię to, co robię, szczególnie jeśli trafię na klienta, z którym mam dobry kontakt i albo on już dokładnie wie, czego chce, albo zostawia mi wolną rękę i garść wskazówek. Przy ostatnim projekcie trafiłam właśnie na ten drugi typ i mogłam stworzyć coś wyjątkowego i unikalnego jak na nasze warunki. A wszystko zaczęło się od pomysłu na konkretne krzesła, które miały znaleźć się w jadalni.

Eleganckie tapicerowane krzesła w jadalni

klasyczne krzesła drewniane tapicerowane do jadalniMój ostatni klient zaliczał się do kategorii zamożnych, ale wiecznie zapracowanych, dlatego dał mi dużą swobodę podczas projektowania wnętrza jego nowego nadmorskiego apartamentu. Mieszkanie było spore, dlatego zamiast popularnego stylu marynistycznego wolałam coś kojarzącego się z bardziej klasyczną elegancją i wpadłam na pomysł stylu Hampton. Nie byłam jednak całkowicie pewna, co na to klient. Żeby pokazać mu, o co mi chodzi, podesłałam zdjęcia tapicerowanych krzeseł w stylu Hampton, które bez problemu udało mi się znaleźć w polskim sklepie. Klient był bardzo zadowolony z takiego pomysłu, odpowiadało mu takie połączenie klasy i stylu, ale bez epatowania bogactwem. Cały projekt, wraz ze szczegółami, powstał w tydzień, a jedną z pierwszych rzeczy, jakie został kupione do mieszkania, były klasyczne krzesła drewniane tapicerowane do jadalni. Ponieważ klient lubi przyjmować gości, jadalnia połączona z salonem miała być sercem jego apartamentu. Krzesła, które wybrałam, były bardzo wygodne, obite wysokiej jakością tkaniną w szarej kolorze. Drewniane nóżki miały naturalny kolor, podkreślony przez konserwację olejem. Idealnie pasowały do dużego drewnianego stołu, który zajął główne miejsce w jadalni. Drewniane nóżki miały niemal ten sam odcień, co podłoga z litych desek, więc nie było między nimi kolorystycznego zgrzytu.

Cały wystrój apartamentu był jednym z moich najlepszych dotychczasowych projektów, a jadalnia z pewnością jest w pierwszej piątce pomieszczeń, z których najbardziej jestem dumna. Krzesła okazały się strzałem w dziesiątkę – klient wysłał mi wiadomość, że znajomi bardzo zazdroszczą mu wystroju i wyposażenia mieszkania. Dzięki wygodnym, tapicerowanym krzesłom, jadalnia stała się jednym z ulubionych miejsc wszystkich, którzy goszczą w tym apartamencie.

 

Komentarze są wyłączone.