Koszulki motywacyjne dla osób chorych na depresję

Koszulki motywacyjne dla osób chorych na depresję

Depresja jest schorzeniem, które dotyka coraz więcej ludzi. Pomimo nagłośnień, informowania społeczeństwa o niej, objawy depresji są wciąż często bagatelizowane. Do najczęstszych jej objawów należy obniżenie samopoczucia, apatia, porzucenie dotychczasowych zainteresowań, a także lęk o przyszłość i bliskich oraz izolowanie się od otoczenia. Najgroźniejszym objawem depresji są jednak myśli samobójcze, które klasyfikują depresję jako chorobę śmiertelną.

Koszulki motywacyjne na poprawę humoru

koszulki motywacyjne dla mężczyznStatystycznie na depresję choruje około 350 milionów ludzi. Szacuje się również, że w Polsce na tę przypadłość może chorować aż 10% społeczeństwa. Te drastyczne dane pokazują, że depresja nigdy nie powinna być bagatelizowana. Leczenie tej choroby powinno odbywać się pod okiem profesjonalnego lekarza psychiatry, który skieruje na odpowiednie leczenie psychoterapeutyczne, a także przypisze odpowiednie leki. Podczas tej choroby, leczenie farmakologiczne oraz psychoterapia to tylko niewielki procent zwalczania depresji. W najcięższym okresie najważniejsze jest wsparcie osób bliskich. Choć samo powtarzanie jak mantry pustych tekstów w stylu: „Będzie lepiej”, czy „Idź pobiegaj, to Ci przejdzie”, nie przyniesie pozytywnych efektów, warto delikatnie, ale stanowczo motywować osoby z depresją do życia. Mogą to być słowa wsparcia, takie jak: „Jesteś ważny”, czy po prostu „Cieszę się, że jesteś”. Niekiedy warto również odważyć się na dość banalny, ale niekiedy pomocny gest, jakim jest podarowanie gadżetów motywających. Są to między innymi kubki, torby, koszulki motywacyjne dla mężczyzn i kobiet czy po prostu plakaty. Cytaty o sensie życia mogą wywołać uśmiech na twarzy, a częste powtarzanie ich (np. patrząc na napis na koszulce) może sprawić, że zakorzenią się gdzieś w podświadomości. Firmy zajmujące się stricte motywacją posiadają w sklepach koszulki z napisami o tym, by przezwyciężyć nieprzyjemne czasy na rzecz tych lepszych, które z pewnością nadejdą w przyszłości. 

Przytulenie, słowo wsparcia czy motywujący cytat to niewielkie gesty, które mogą mieć ogromne znaczenie dla samopoczucia osoby chorej na depresję. Koszulki czy kubki z motywującymi cytatami mogą z pozoru wydawać się banalne, jednak częste czytanie danego hasła i powtarzanie go, może zakorzenić się w podświadomości, finalnie prowadząc po poprawienia nastroju i samopoczucia. 

Komentarze są wyłączone.