Konstrukcja z kwadratowych profili

Konstrukcja z kwadratowych profili

Branża budowlana w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła. Porównując budownictwo z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego roku do dzisiejszego budownictwa możemy zauważyć sporo różnic. Przede wszystkim obecnie stosuje się całkowicie inne materiały budowlane. Dzięki temu proces budowlany trwa znacznie krócej.

Zastosowanie aluminiowych profili

profil kwadratowy aluminiowyTak jak już wcześniej wspominałem, dzisiejsze budownictwo wygląda całkowicie inaczej. Obecnie bardzo popularne są budynki o konstrukcji szkieletowej. Jedną z zalet takiego budownictwa jest to, że możemy z łatwością dostawiać lub zmieniać położenie ścianek działowych. Do postawienia ściany działowej w takim budynku wykorzystuje się profil kwadratowy aluminiowy oraz płyty karton gips. Profile stanowią konstrukcję całej ścianki do której przykręcamy płyty z jednej i drugiej strony. Pomiędzy płyty możemy włożyć materiał wygłuszający. Stworzenie konstrukcji z takich profili nie jest trudne. Profile możemy łączyć ze sobą na kilka sposobów. Możemy je ze sobą zespawać co da nam trwałe połączenie lub połączyć je przy pomocy specjalnych łączników i śrub co pozwoli nam na rozebranie całej konstrukcji w dowolnym momencie. Na rynku dostępne są profile o różnych przekrojach. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy się zastanowić nad tym jaką dokładnie konstrukcję zamierzamy stworzyć, ponieważ każdy profil ma określoną przez producenta wytrzymałość na poszczególne obciążenia. Dobrze dobrany przekrój profili zapewni trwałość konstrukcji.

Za jeden metr bieżący profilu aluminiowego zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Cena uzależniona jest od tego jakiego przekroju będzie to profil. Im większy przekrój, tym wyższa cena. Zakupu tego typu materiałów możemy dokonać w dobrych sklepach budowlanych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Komentarze są wyłączone.