Kokon dla niemowlaka – najbezpieczniejsza przestrzeń

Kokon dla niemowlaka – najbezpieczniejsza przestrzeń

Niemowlę od chwili narodzin zmaga się z niełatwym zadaniem przyzwyczajenia się do nowych warunków. Po za brzuchem mamy jego świat zmienia się diametralnie. Naszym zadaniem jako rodzica jest pomóc mu odnaleźć się w nowej sytuacji i stworzyć mu jak najlepsze warunki do poznawania świata. Według mnie najważniejszym aspektem w tej pomocy jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.

W kokonie prawie jak w brzuchu

kokon dla niemowlakaIstnieje wiele sposobów, aby stworzyć maleństwu warunki zbliżone do tych, które panowały przed porodem. To ważne, bo znajome dla niego sytuacje pomogą mu poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Szczególnie, że takie maleństwo nie jest w stanie jeszcze samodzielnie funkcjonować i potrzebuje nieustannej opieki rodziców. Świetnie sprawdza się takich chwilach kokon dla niemowlaka. Jest to swojego rodzaju poduszka w kształcie kojca z wysokimi ściankami, która otula dziecko i ogranicza jego przestrzeń. Niemowlę ma wtedy podobne warunki jak w brzuchu mamy. Dodatkowo mamy pewność, że jest w bezpiecznej dla siebie pozycji. Kokon może być używany dosłownie wszędzie, gdzie tylko da się go położyć. Łatwo też się go transportuje, dlatego niezależnie od miejsca może służyć jako łóżeczko dziecięce. Jest wykonany z przyjaznych dziecku tkanin miękkich w dotyku oraz antyalergicznych. Maluszek nie ma jeszcze odpowiedniej odporności i dobór odpowiednich tkanin jest w tych chwilach bardzo ważny aby zapobiegać niepotrzebnym reakcja alergicznym. Podłoże z kokonem jest idealnym środowiskiem dla dziecka do szóstego miesiąca życia.

Jako rodzic starałam się zawsze kierować się w swoich decyzjach i zakupach dobrem mojego dziecka. Jak na razie moja córeczka to okaz zdrowia i niezwykłej ciekawości świata. Myślę, że niesamowitym wsparciem w jej pierwszych miesiącach życia był dla niej kokon niemowlęcy. Nie ukrywam, że mi też pomógł odnaleźć się w roli świeżo upieczonej matki. Myślę, że warto wspierać się w tych trudnych dnia takimi właśnie dedykowanymi gadżetami.

Komentarze są wyłączone.