Jakie siodło skokowe wybrać?

Jakie siodło skokowe wybrać?

Każdy jeźdźca zdaje sobie sprawę z tego, że zaraz po kasku najważniejszy elementem wyposażenia konia jest siodło. Nic tak nie pomaga w nauce odpowiedniego dosiadu, jak właściwie dobrane siodło, które musi spełniać wszystkie swoje najważniejsze funkcję czyli przede wszystkim musi być jak najbardziej bezpieczny, aby jeźdźca mógł się czuć na nim komfortowo.

Najlepsze siodło skokowe

siodła skokoweCzęsto bywa tak, że jeźdźca może czuć się niekomfortowo siedząc na koniu poprzez dobranie nieprawidłowego siodła, który uniemożliwia bezpieczną jazdę oraz niekorzystnie wpływa na radość z przejażdżki. Przyczynia się to do tego, że jeźdźca nie może złapać równowagi, co przyczynia się do ewentualnego upadku, który może okazać się bardzo niebezpieczny. Sprzęt wyposażenia konia powinno się dopasować nie tylko do zwierzęcia, ale również do jeźdźca. Po pierwsze, aby dobrać odpowiednie siodła, trzeba się zastanowić jaką konkretnie dyscyplinę jeździecką chce się uprawiać. Najbardziej popularne są siodła wszechstronne. Jest to siodło szczególnie polecane dla osób początkujących, które dopiero co zaczęły swoją przygodę z jeździectwem. Mając siodło wszechstronne do jazdy konnej, można się zastanowić, którą dyscyplinę wybrać. Nie wymusza ono na jeźdźcu konkretnej postawy do danej dyscypliny, co pomaga wyrobić sobie podstawową równowagę i oparcie w strzemionach. Innym typem są to nie tylko pomaga przy samych skokach nad przeszkodami, ale również przy odpowiednim lądowaniu. W przypadku, kiedy koń odmówi skoku, specjalnie wyprofilowane klocki uratują dosiad, dzięki czemu nie spadnie się z tego zwierzęcia. 

Na rynku znajduje się również wiele innych modeli, jakimi są chociażby siodła rajdowe czy westernowe. Wszystko zależy od tego, jakich dokładnie funkcji potrzebuje jeźdźca. Taki wybór jest bardzo indywidualny, więc odpowiednio powinno się do tego podejść, aby zakupić taki produkt, który przyczyni się do utrzymania właściwej równowagi oraz bezpieczeństwa. 

Komentarze są wyłączone.