Jakie są rodzaje protez zębowych?

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Kiedy decydujemy się na to, aby wybrać odpowiednią protezę zębową, to warto poświęcić więcej czasu, ponieważ od rodzaju protezy i materiału, z jakiego zostanie wykonana, będzie zależało nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Możemy zdecydować się na protezy ruchome oraz stałe i tylko od nas zależy, które rozwiązanie wybierzemy. Najczęściej protezy ruchome możemy zastosować w przypadku kiedy nie mamy ubytku kilku zębów, ale również, kiedy nie mamy całkowitego uzębienia.

Jak wybrać odpowiednią protezę zębową?

protetyka - WolaOczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiej protezy, która będzie nam dawała efekt najbardziej zbliżonych naszych naturalnych zębów. Proteza zębowa powinna być wykonana tak, aby nas nie uwierała oraz zapewniała pełną funkcjonalność przy spożywaniu posiłków. Kiedy udamy się do doświadczonego stomatologa, to zostanie dla nas wykonana profesjonalna protetyka – Wola to miasto, w którym będziemy mogli znaleźć niewielu specjalistów od uzębienia. Oczywiście sami nigdy nie możemy podejmować decyzji o tym, która proteza będzie dla nas najlepsza, ponieważ ostateczną decyzję podejmuje lekarz protetyk. Niestety, ale bardzo często wybór odpowiedniej protezy uzależniony jest od możliwości finansowych pacjenta, ale w niektórych przypadkach również od ostatecznego efektu kosmetycznego. Zawsze proteza zębowa musi zostać dopasowana do naszych naturalnych warunków, które panują w jamie ustnej. Możemy już przed wizytą u dentysty zorientować się, jakie mamy możliwości i jakie są rodzaje protez zębowych. Najpopularniejszym rozwiązaniem są protezy ruchome, które możemy w każdym momencie wyciągnąć i najczęściej podzielone są na dwie części. Zazwyczaj taka proteza zaspokaja oczekiwania pacjenta pod względem estetycznym, ale również zaletą protez ruchomych jest korzystna cena oraz dobra funkcjonalność.

Drugim rozwiązaniem jest wybór protez stałych, które są świetną alternatywą dla protez ruchomych i świetnie sprawdzają się zawsze u pacjentów, którzy chcą pozbyć się całkowitego bezzębia lub pojedynczych zębów. W przypadku bardzo dużych i zniszczenie własnych tkanek zęba lekarz doradzi nam wybór wkładów koronowo-korzeniowych, które mogą zostać wykonane od razu w trakcie wizyty. Zaletą stałych protez jest naturalny efekt kosmetyczny oraz komfort użytkowania.

Komentarze są wyłączone.