Jaką altanę możemy postawić w ogrodzie?

Jaką altanę możemy postawić w ogrodzie?

Ogród to fantastyczne miejsce do wypoczynku i podładowania naszych wewnętrznych baterii. Bliskość przyrody, widok zieleni i zapach kwiatów, pozwalają nam się wyciszyć i zregenerować siły. Jeśli sporo czasu spędzamy na wypoczynku w ogrodzie, zwłaszcza w większym gronie, to pora pomyśleć nad stworzeniem odpowiedniego miejsca, w którym można spędzić dużo czasu i czuć się w pełni komfortowo.

Altana w naszym ogrodzie

altany drewniane ogrodowe warszawaOdpowiednim miejscem do wypoczynku najczęściej jest altana. Zwykle pozwala ona na pomieszczenie kilku, czasem nawet kilkunastu osób, zapewnia też osłonę przed słońcem i deszczem, a niektóre nawet przed wiatrem. To odpowiednie miejsce na imprezę w rodzinnym gronie, spotkanie z przyjaciółmi, obiad latem czy nawet dobry kącik do pracy, gdy terminy gonią, a my nie możemy skupić się domu. Altany zwykle buduje się z drewna różnych gatunków. Można wybrać twarde, egzotyczne drewno, z natury odporne na zmienną pogodę, wilgoć i ścieranie, albo postawić na gatunki rodzime, najlepiej twarde. Takie drewno powinno zostać odpowiednio wysezonowane i poddane impregnacji, żeby nie niszczało z upływem czasu. Choć, oczywiście, powinniśmy regularnie sprawdzać stan drewna i poddawać je właściwej konserwacji, jeśli będzie taka potrzeba. Altany mogą mieć różne wymiary i być w różnym stopniu zabudowane. Spotyka się altany drewniane ogrodowe warszawa, które są całkowicie otwarte lub ażurowe albo zamknięte i przeszklone. Ten ostatni rodzaj altan zwykle posiada dość dobrą izolację termiczną, możemy więc wypoczywać w ogrodzie nawet gdy nadejdą jesienne chłody – lub nawet zimą, jeśli zadbamy o odpowiednie ogrzewanie, np. wstawiając do altany piecyk kozę. W altanie, którą planujemy użytkować również wieczorami, nie może zbraknąć źródła światła. Doprowadzenie prądu nie jest trudne, a dzięki temu możemy cieszyć się komfortem przebywania w altanie po zmroku.

Standardowe wyposażenie drewnianej altany to stół i ławki. Jeśli marzymy o czymś wygodniejszym, możemy na ławkach ułożyć miękkie poduchy. Innym ciekawym pomysłem jest znalezienie takich siedzisk, które posiadają w środku schowek. Można na nich nie tylko komfortowo siedzieć, ale także przechowywać w nich rozmaite drobiazgi, takie jak koc na chłodniejszy wieczór albo świece, które wieczorem można zapalić i ustawić na stole.

Komentarze są wyłączone.