Jak wyleczyć hazardzistę?

Jak wyleczyć hazardzistę?

Uzależnienie przybiera różne formy, jednakże każde prowadzi do utraty relacji z najbliższymi i przewraca życie chorego do góry nogami. Nie inaczej jest w przypadku uzależnień od od hazardu. Problem nie jest błahy, ale ludzie pogrążeni w tym nałogu, często mają kolosalne długi. 

Ośrodek leczenia dla uzależnionych od hazardu 

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduGry hazardowe to pozornie niegroźne zjawisko. Jednakże sprawa jest naprawdę bardzo poważna. Uzależnieni od grania przegrywają ogromne sumy pieniędzy, zapożyczają się na potęgę i często wchodzą w konflikt z prawem lub szemranym towarzystwem. Narastające długi mogą prowadzić do innych uzależnień jak alkoholizm i narkomania. Często też mamy do czynienia z depresją, gdyż ludzie mający kolosalne długi, nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. Jednak dla takich osób, jest możliwa profesjonalna pomoc. Są nią ośrodki leczenia uzależnień od hazardu. W tej chwili znajdują się one na terenie całej Polski. Są wśród nich zarówno placówki prywatne, jak i te działające w oparciu o systemowe świadczenie NFZ. Osoby uzależnione od hazardu mogą tam liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonych psychologów, psychoterapeutów oraz psychiatrów. Często się zdarza, że terapia daje efekty w bardzo krótkim czasie, w innych przypadkach trwa miesiącami albo latami. Najważniejsza jest tu silna wola osoby uzależnionej oraz jej chęć do przeciwstawienia się nałogowi. Takie nastawienie, w połączeniu z indywidualnie dobraną terapią, jest w stanie pokonać uzależnienie każdego rodzaju. 

Ośrodki, w których leczą się uzależnieni, to z reguły placówki zamknięte, w których pacjenci nie mają styczności ze światem zewnętrznym, ani jego pokusami. Tylko w takich warunkach jest możliwe dojście do kondycji psychicznej  i fizycznej, pozwalających na wyjście z nałogu.

Komentarze są wyłączone.