Jak spowolnić rozprzestrzenianie się ognia?

Jak spowolnić rozprzestrzenianie się ognia?

Podczas wybuchu pożaru w zakładzie produkcyjnym czy na magazynie, za wszelką cenę trzeba ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia. Oprócz alarmów przeciwpożarowych warto stosować różnego rodzaju bramy pożarowe, które pozwolą odciąć dostęp ognia do miejsc składowania materiałów łatwopalnych. Takie bramy mogą się mocno różnić miedzy sobą.

Jakie bramy przeciwpożarowe są najlepsze?

wysokoodporne bramy rolowane ppożJeżeli dojdzie do wybuchu pożaru w zakładzie produkcyjnym, na magazynie czy w fabryce, trzeba skupić się na tym, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia. Szczególnie należy zabezpieczyć miejsca w zakładzie, gdzie składowane są materiały łatwopalne lub grożące wybuchem w kontakcie z ogniem lub wysokimi temperaturami. W tym celu z pewnością przydadzą się wysokoodporne bramy rolowane ppoż. Takie bramy dostępne są w różnych rodzajach i wersjach, różniących się przede wszystkim sposobem ich otwierania i zamykania. Łączy je jednak to, że każdy z rodzajów tych bram może bardzo skutecznie ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru w obrębie danego zakładu pracy. Zazwyczaj bramy tego typu są używane, aby możliwie jak najbardziej zabezpieczyć te miejsca w fabryce czy na magazynie, gdzie składowane są materiały niebezpieczne i łatwopalne. Używa się ich tak często, aby zabezpieczyć szczególnie podatny na działanie ognia towar lub też taki, którego zniszczenia naraziłoby firmę na znaczne straty finansowe. Używanie bram rolowanych w tym celu jest zdecydowanie najwygodniejsze, gdyż taki rodzaj bram jest zdecydowanie najłatwiej otworzyć lub zamknąć, dodatkowo zajmują one zdecydowanie najmniejszą ilość miejsca. Dodatkowo bramy rolowane przeciwpożarowe można montować w różnych budynkach, o różnym przeznaczeniu lub charakterze. Oczywiście, jak w wypadku każdego zabezpieczania przed ogniem, także kupując bramy przeciwpożarowe rolowane należy zwracać uwagę na to, aby posiadały one certyfikaty potwierdzające ich wysoką odporność na wysokie temperatury i kontakt z ogniem. Bramy takie powinny być wyposażone także w specjalne drzwi ewakuacyjne.

W celu odpowiedniego zabezpieczenia przed pożarem fabryki czy magazynu zamontowanie alarmu nie wystarczy. Bardzo ważne jest bowiem, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia w obrębie danego zakładu. W tym celu warto zakupić specjalne bramy przeciwpożarowe.

Komentarze są wyłączone.