Jak pracuje przetwornik ciśnienia?

Jak pracuje przetwornik ciśnienia?

Od pewnego czasu widać wyraźnie, że znacznie szybciej wykrywane są potencjalne usterki instalacji produkcyjnych. Jest tak przede wszystkim dzięki upowszechnieniu się zupełnie nowych czujników i innych elementów służących do monitorowania ich stanu technicznego. To właśnie dzięki nim ewentualne rozszczelnienia można wykryć znacznie szybciej.

Jaki przetwornik ciśnienia wybrać?

niezawodny przetwornik ciśnienia 0 10vInstalacje produkcyjne czy też zbiorniki używane do produkcji, mają tendencję do stosunkowo częstych usterek technicznych. Dotychczas bardzo trudnym zadaniem było zauważenie na czas, że doszło do ich usterki. Praktycznie, dało się to zaobserwować jedynie organoleptycznie, przez co usterki były wykrywane dopiero w późniejszym etapie. Obecnie, dużą rolę w ich wykrywaniu odgrywa niezawodny przetwornik ciśnienia 0 10v czyli profesjonalny miernik umożlwiający szybkie wykrywacie spadku poziomu cieczy. Tego rodzaju profesjonalny czujnik, jest wykorzystywany przed wszystkim do monitoringu instalacji, wykorzystywanych do przesyłu gazu, czy też cieczy. Oprócz tego, z takim  przetwornikami można się dosyć często spotkać również w instalacjach wodociągowej, czy też kanalizacyjnej. Prostota działania takiego miernika wcale nie świadczy niekorzystnie o jego skuteczności, która jest bardzo wysoka. Aby miernik mógł wskazać prawidłową wartość poziomu cieczy, wykorzystuje on w tym celu specjalny impuls elektryczny. Jest on generowany na podstawie siły cieśnienia, oddziałującego na sondę hydrostatyczną. Następnie impuls, oddziałując na wskaźnik przetwornika ciśnienia ustawia go w odpowiedniej pozycji, która odpowiada aktualnemu poziomowi wody w zbiorniku. Obecnie przetworniki maja zastosowania głównie profesjonalne. Odgrywają bardzo istotną role w szczególności w branży produkcyjnej, gdyż to właśnie dzięki nim można na zaobserwować wszelkie usterki instalacji czy też zbiorników produkcyjnych. Ważne jest by do zastosowań profesjonalnych wybierać jedynie te przetworniki, które są odpowiednio skalibrowane i odznaczają się odpowiednio wysoką wydajnością.

W obecnych czasach bardzo ważną role odgrywa odpowiedni monitoring instalacji różnego typu. W szczególności dotyczy to jednak tych, które używane są do transmisji medium w  formie ciekłej, lub też gazowej. W tym celu konieczne może być zakupienie odpowiednich mierników wysokiej klasy, odpowiednio skalibrowanych.

Komentarze są wyłączone.