Jak odpowiednio zadbać o samochód zimą?

Jak odpowiednio zadbać o samochód zimą?

Dbanie o auto i jego wnętrze z pewnością dużo łatwiej przychodzi nam latem, gdy jest ciepło, z chęcią odkurzymy w środku samochodu, zabierzemy go na myjnię, wypolerujemy wszystkie elementy kokpitu. Zimą zaś, gdy jest mróz, raczej nikt z nas nie chce bawić się w wodzie, wolimy siedzieć z ciepłą herbatą przed telewizorem, a zatem jak wtedy zadbać o swój samochód?

W jaki sposób poprawnie zadbać o samochód zimą?

poradnik jak dbać o samochód zimąMróz, sól, śnieg, piasek — typowe zimowe zjawiska, które na pewno nie wpływają korzystnie na nasze auto. Warto jest zakonserwować podwozie odpowiednimi specyfikami, a z pewnością zajmie się tym nasz mechanik, w ten sposób unikniemy dostania się wilgoci do części konstrukcyjnych auta, dzięki czemu nie zajdą one rdzą. Poradnik jak dbać o samochód zimą mówi, że ważne będzie oczywiście zmienienie opon na zimowe, zwiększą one nasze bezpieczeństwo na drodze i ochronią portfel, ponieważ mandaty za jazdę w nieodpowiednim ogumieniu są dość surowe. A skoro już o mandatach mowa, jeśli kupujemy używane opony, warto zbadać ich miernik, powinien mieć przynajmniej 3 milimetry, w przeciwnym razie również możemy dostać surową karę. Wraz z nadejściem zimy, na zewnątrz robi się coraz szybciej ciemno, więc kluczowe będzie sprawdzenie, czy nasze światła wyregulowane są prawidłowo, czy żarówki wciąż nadają się do użycia, bo jak wszystko kiedyś się zużywają. Należy również sprawdzić żywotność akumulatora i jego stopień naładowania, na pewno nie raz słyszeliśmy historie od znajomych, że auto nie chciało odpalić — przeważnie jest to kwestia akumulatora. Zakonserwuj uszczelki i zamki, żeby nie uległy zniszczeniu w dużym mrozie, warto również kupić płyn do odmrażania zamków i szyb. Pozwoli nam to zaoszczędzić wiele czasu przy odmrażaniu ich, a jeśli chcemy tego zupełnie uniknąć, powinniśmy kupić specjalny pokrowiec na samochód, będzie pomocny.

Warto zaopatrzyć się w zimowy płyn do spryskiwaczy, w razie gdybyśmy mieli przetrzeć szybę, płyn może nam na niej zamarznąć, a do tego możemy uszkodzić zbiornik, ponieważ płyn letni dużo łatwiej zamarza. Wymieńmy dywaniki materiałowe na gumowe, w ten sposób unikniemy nieporządku i wilgoci we wnętrzu, sprawdźmy również stan wycieraczek, ponieważ zużyta guma nie będzie zbierała dobrze zanieczyszczeń z szyb.

Komentarze są wyłączone.