Inspirujące wycieczki Berlin Poczdam

Inspirujące wycieczki Berlin Poczdam

Od zachodniej granicy z Niemcami można łatwo i szybko dojechać do Berlina i Poczdamu. Dlatego często organizowana jest wycieczka w okolice Berlina i podberlińskiej rezydencji królów Pruskich. Pomysłodawcą i głównym fundatorem pałacu w Poczdamie był król Pruski Fryderyk II Wielki. To on zlecił swoim architektom wzniesienie rezydencji na wzór Wersalu.

Zabytki Berlina i okolic dostępne dla zwiedzających

wycieczka berlin poczdamChcąc poznać historię i kulturę Niemiec, najlepiej wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem do Berlina i Poczdamu. To dwa bardzo ważne miejsca w historii i kulturze naszych zachodnich sąsiadów. Ciekawa wycieczka Berlin Poczdam organizowana jest przez cały rok. Latem to doskonała forma wyjazdu wakacyjnego. Zimą można zwiedzać historyczne wnętrza, wystawy, galerie i kolekcje pałacowe. W Poczdamie pod Berlinem królowie pruscy gromadzili różne dzieła sztuki. W pałacu-rezydencji w Sans Soucci zachowały się piękne, barokowe wnętrza. To właściwe w Poczdamie wypoczywali władcy niemieccy. Obok pałacu znajduje się duży park pałacowy z ciekawymi budowlami, np. pawilonem chińskim. Rezydencja w Poczdamie wzorowana była na podparyskim Wersalu. Z Polski można szybko dotrzeć zarówno do Berlina, jak i do Poczdamu. Obie miejscowości zlokalizowane są przy głównej drodze autostradowej. W Berlinie obowiązkowo trzeba zobaczyć parlament niemiecki, czyli Reichstag oraz słynną Bramę Brandenburską i pozostałości muru berlińskiego.

Każdy, kto chce poznać historię i kulturę Niemiec, powinien pojechać na ciekawą wycieczkę do Berlina i Poczdamu. Oba miasta położone są przy autostradzie, dzięki czemu jest łatwy dojazd. Piękne dzieła sztuki i architektury fascynują turystów. W Berlinie i Poczdamie nie sposób się nudzić, to fascynująca wycieczka śladami historii.

Komentarze są wyłączone.